reklama

Princ Charles rumunským sedlákem?

Britský princ Charles miluje Rumunsko a vlastní zde více nemovitostí Foto: Britský princ Charles miluje Rumunsko a vlastní zde více nemovitostíFoto: profimedia

Sousedy prince Charlese v Rumunsku jsou medvědi.

Britský korunní princ si oblíbil Rumunsko už při své první návštěvě Transylvánie v roce 1998. Tehdy na něj zvlášť zapůsobila divoká krajina, která je pro tuto oblast příznačná stejně jako kultura s dodnes dochovanými dávnými tradicemi. To vyústilo i v konkrétní důsledky. Princ Charles od té doby prostřednictvím Nadace Mihaie Eminesca opravuje domy a podporuje projekty na ochranu původní krajiny.

Obce má na nohy postavit cestovní ruch, o nějž se následník britského trůnu zasazuje právě tím, že zachraňuje doklady původní architektury. V roce 2008 tak princ z Walesu koupil první domy, mezi nimi i zchátralou usedlost v odlehlé obci v oblasti Kovasna jménem Valea Zalanului.

Tato selská usedlost, Valea Zalanului, postavená před dvěma sty lety, se skládá ze dvou domácností – spodní a horní. Posledně jmenovaná zahrnuje kromě domu i stodolu, stáj a dřevník, které spolu chrání panské stavení před divou zvěří, hlavně medvědy. Ti sem chodí na ovoce do sadu sahajícího do bezprostřední blízkosti domu. Právě v horní části má princ Charles svůj byt. Podívejte se, jak dům opravil:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Kate a William navštívili v Austrálii posvátnou horu Uluru, která leží ve středu kontinentu Foto: profimedia.cz

Hotel pro prince Williama a Kate v Austrálii

Při své návštěvě Austrálie se princ William a Kate vydali i do vyprahlého nitra tohoto kontinentu k posvátné hoře Uluru (Ayers Rock).

Článek

Je libo polibek od žirafy?  Foto: Business Factory

Nejúchvatnější hotely světa: Snídaně se žirafou a pokoj na dně oceánu

Když se řekne luxusní bydlení v hotelu, oceníte spíše pět hvězdiček, nebo neobyklé místo či zážitek?

Článek

Hotel V8 ve Stuttgartu nenechá žádného milovníka aut v klidu  Foto: V8 Hotel

Co vše se dá vyrobit z auta? Projděte si hotel V8 a uvidíte

Když jste na cestě, nemusíte hotel brát jenom jako střechu nad hlavou, ale můžete také navštívit místa, kde si s interiérem nápaditě vyhráli.

 

reklama