reklama

Profil rodiny, které vytvoříme červenou kuchyni

Zleva syn Jakub, přítel František, maminka Stáňa a moderátorka Laďka Foto: Zleva syn Jakub, přítel František, maminka Stáňa a moderátorka LaďkaFoto: FTV Prima

Na designéry čeká v Hudlicích zanedbaný starý dům a v něm máma se synem, kterým život na růžích neustlal.

I když Stáně nebylo často do skoku v životě, chuť radovat se neztratila. Směje se často, a to i přesto, že z bývalé lásky zbyly oči pro pláč, vzpomínka na pokus o domácí násilí a exekuční vymáhání alimentů. Střechu nad hlavou tak před lety našla i se synem znova ve svém rodném domě u svého otce. Ten byl oporou, na rozdíl od matky, se kterou jsou vztahy momentálně na bodu mrazu. Po jeho smrti vnesl Stáně do života světlo přítel, ale peníze navíc na rekonstrukci zanedbaného starého domu s ním nepřišly. A Stáňa ještě není tak stará, aby házela flintu do žita a vzdala se touhy po svém snu - snu o lepším bydlení.

Tahle proměna by mohla být designérský ráj. V domě nač se podíváte, po zlepšení přímo volá. A že to bude odměna pro dobrého člověka je nad slunce jasné. Přes všechna trápení paní domu nezahořkla. Má prostě dobré srdce. A štěstí by se na ni mělo konečně usmát.

Podívejte se na ukázku:

Stáně život pořádně naložil. Přece jen výchova Jakuba, který se potýkal s neurovývojovou poruchou ADHD a dnes prochází pubertou, nebyla často procházka růžovým sadem. S vlastní matkou panuje ve vztahu střídavě oblačno a poslední dva roky je zataženo. Otec tak jako jediný Stáně poskytl útočiště po rozvodu s mužem, který propadl závislosti na alkoholu a když na ni vztáhl ruku, neotálela, sbalila si věci, malého synka a odešla do bezpečí zpět do rodného domu. Dodnes své alimenty vymáhá exekučně. Bývalý manžel založil novou rodinu a se svou původní se nestýká. Jakub se pokusil před nějakou dobou o kontakt, strávil u otce dokonce vánoční den, ale s rychlou se vrátil do máminy náruče. Od té doby se nikdo z nich podat ruku neodvážil a není ani zájem.

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

Po smrti dědečka před dvěma lety se Jakub propadl psychicky a jeho výchova vypadala téměř nezvladatelně, ale Stáňa vydržela, ustála bouřku a dnes je vše ok, jen to učení Jakubovi moc nejde a nemá nad ním kdo bdít ...Šestnáctiletý Jakub nezvlčil, tráví veškerý volný čas u dobrovolných hasičů a aktuálně se rozhodl přerušit školu, kde se učil zednické profesi a podal si přihlášku na obor automechanik. Stáňa má přítele. Nežijí spolu trvale pod jednou střechou, ale pomohl jí najít novou práci a je tu, když je potřeba. Zkrátka ve dvou se to lépe táhne. Na koho se Stáňa může obrátit vždy, je její sestra. Přestože i ona má v životě cestu trnitou, protože její starší syn je mentálně handicapován, sesterská láska neutuchá. Konec konců byla to právě sestra, která Stáně dodala odvahu zkusit štěstí v pořadu Jak se se staví sen.

Nikdy se práce nebála, donedávna pracovala jako prodavačka v Jednotě a teď montuje čalounění do aut. Vždycky se prokousávala životem statečně, ale s platem prodavačky finance na jeho zlepšení prostě nebyly. Co hoří, je koupelna, která je v dezolátním stavu, kuchyň, o které se dá říct, že je to jen sporák a jídelna, kterou Stáňa s Jakubem neumějí využít.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Designéři zvolili motiv vlčího máku, který připomíná zahradu, v níž svůj volný čas Stáňa tráví nejraději, a zároveň jinak obyčejnou bílou kuchyň velmi oživí Foto:

Jak se staví sen vybuduje červenou kuchyni pro ženu, která utekla od alkoholika s dluhy

Designéry čeká zanedbaný starý dům 4+1 v Hudlicích a v něm máma se synem, kterým život na růžích zrovna neustlal. Sledujte pořad „Jak se staví sen“ v sobotu 16. května v...

Článek

Jakube, jaká je máma?  Foto:

Ze zákulisí Snu: Když teenager musí mluvit o své matce

Podívejte se s námi na záběry, které jsme v televizi nevyužili.

Článek

Pohled od jídelního stolu ke vstupním dveřím a do kuchyně Foto:

Kolik stála proměna domu v Hudlicích? Plus použité materiály

Přinášíme přehled použitých materiálů a výrobků.

Článek

Ing. arch. Kamila Douděrová a Ing. František Kobližka Foto:

Jak vidí proměnu v Hudlicích designéři Kamila a František?

Proměnu části domu v Hudlicích mají na svědomí Andrea a Marek.

Článek

Článek

Stáňa s Fratiškem jsou z přestavby nadšení Foto:

Jak se staví sen po měsíci: Požádal František Stáňu o ruku, nebo nepožádál?

Na závěr přestavby staršího domku - Šumperáku v Hudlicích František prohlásil, že Stáňu požádá o ruku v soukromí.

 

 

reklama