reklama

PROMĚNA. Tmavou kuchyni změnili díky bílé barvě k nepoznání

Je to změna Foto: Je to změnaFoto: Smarter Kitchens

Majitelé už měli dost své tmavé a stísněně kuchyně. Po přestavbě se z malé místnosti stal světlý a otevřený prostor.

Tato kuchyně v bytě na předměstí Melbourne nejen že skýtá příjemné posezení se spoustou denního světla, ale je nadto i praktická i v dalších ohledech. Její přestavba totiž důsledně zohledňovala potřeby zaměstnaného páru, který v tomto bytě žije. Oba chtěli do tohoto prostoru vnést především cosi jako svěžest. Zároveň potřebovali, aby jim rozdělení místností umožňovalo i poklidnou práci doma.

Původní kuchyni dělníci nejprve kompletně odklidili. Aby z prostoru získali co největší užitek, je současná kuchyňská linka protažená na celou délku stěny. K dispozici jsou objemné zásuvky a přístroje jsou vestavěné do linky. Dodatečné místo na přípravu pokrmů a jejich servírování skýtá pracovní pult s úložným prostorem.

„Nové uspořádání umožňuje volný pohyb po místnosti a rozšiřuje její využitelnost – lidé si tu mohou sednout a popovídat si, případně společně vařit,“ popisuje výhody nového konceptu Susan Clevelandová, vedoucí architektka ve studiu Smarter Kitchens v Melbourne.

S výjimkou trouby a možná myčky je veškeré zařízení nové Foto:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Kuchyně ve tvaru U poskytuje dostatek prostoru Foto:

Designérka si vytvořila za pár korun útulnou kuchyni ve stylu Provence. Jak ušetřila?

Podíváme se, jak bydlí designérka Denisa, která se jednoho dne rozhodla utéct z Prahy a obydlet kout – starý dům 30 km od metropole.

reklama