reklama

Proměna: V třígeneračním domku dokázali vykouzlit dětský pokoj

Malí raubíři budou mít své království Foto: Malí raubíři budou mít své královstvíFoto: archiv FTV Prima

Prohlédněte si nový pokojíček pro dvouletou holčičku a pětiletého kluka.

Vopelákovi žijí společně s prarodiči v domku hned vedle zámeckého parku, mají krásnou velkou zahradu, ale doma zatím nevěděli, jak se poskládat. Starý dům má sice útulné přízemí, ale bez řádné koncepce. Pro své děti by si Vopelákovi přáli vlastní pokojíček. Proto si pozvali na pomoc tým z pořadu Jak se staví sen. Designéři se rozhodli, že pokojíček vznikne v ložnici rodičů, kde dosud spali všichni pohromadě.

 

Podívejte se ve zkratce, jak to v pokoji vypadalo před a jak po rekonstrukci:

Pohled stejným směrem. Je to rozdíl, že?  Foto: archiv FTV PrimaPohled stejným směrem. Je to rozdíl, že? Foto: archiv FTV Prima

Pokoje si vyžádaly i razantnější stavební zásah – podlahy se prohýbaly, proto je bylo nutné předělat – to se vyřešilo OSB deskami a laminem.

Designéři se museli poprat s tím, že pokoje jsou ponuré a mají zkosené stropy – to se vyřešilo decentnějším nábytkem na míru, s výraznějšími doplňky a více zdroji světla. To je cesta, jak s interiérem spokojeně dlouho fungovat bez nákladných úprav při potřebě obměny.

Do dětského pokoje se musí zároveň vejít dvouletá dcera i pětiletý syn. Tudíž bylo nutné zvolit kompromis s ohledem na naprosto odlišné požadavky a potřeby obou dětí. Další výzvou byl dostatek úložných prostor a zajištění soukromí v rámci možností. V pokoji jsou dvě samostatné postele, pracovní stůl a spousta úložných prostor.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Koupelna spojuje velkoformátové bílé obkladačky, které jsou velmi elegantní. Designéři je doplnili pruhy v sedmi odstínech modré. Vše RAKO Foto: archiv FTV Prima

Proměna. Zelenomodrá koupelna voní mořem

Mladí manželé si splnili svůj sen a koupili si malý domek v Praze. Jako první chtěli zrekonstruovat koupelnu a záchod. Proměna proběhla v rámci pořadu Jak se staví sen.

Článek

Po zásahu designérů vznikla útulná kuchyně Foto: archiv FTV Prima

Proměna: Z nudle útulná kuchyně v anglickém stylu

Když svůj domov obýváte dlouhá léta, případně jste v něm vyrostli a zůstali i v dospělosti, přizpůsobíte se daným možnostem a vůbec vás nenapadne, že vše může být jinak.

Článek

Autorkou realizace je Zuzana Schubertová Foto: Petr Holub

Kontrastní kuchyně v bytě s africkým nábojem

Zveme vás na prohlídku kuchyně do starého domu v centru Prahy.

 

 

reklama