reklama

Prostor menší než toaleta: Lidé v Hongkongu žijí v mikrobytech, kam se vejde pouze postel

Minibyty v Hong Kongu často nemají více než 5 metrů čtverečních. Foto: Minibyty v Hong Kongu často nemají více než 5 metrů čtverečních.Foto: boredpanda.com/SoCo/Benny Lam

Ačkoliv je Hongkong jedno z nejbohatších měst světa, tisíce lidí musí žít v nuzných podmínkách. Denně tvrdě pracují, ale i tak nemají na nájmy, které se šplhají až k astronomickým výškám. Jsou tak nuceni bydlet v mikrobytech, které jsou menší než naše běžná toaleta. Podívejte se do galerie.

Pokud trpíte klaustrofobií, raději se na následující fotografie ani nedívejte. Mikrobyty v Hongkongu nemají více než 5 metrů čtverečních. Pro lepší představu, jsou natolik malé, že se do nich vejde pouze postel. Úložný prostor musí jednotlivců, ale někdy i celým rodinám stačit jen police, případně jedna malá skříňka. Byty připomínají sklepní kóji či spižírnu. Jenže pro tisíce lidé to je jediná možnost, jak nebydlet na ulici. Nejde o to, že se musí vzdát pohodlí. Musí absolutně snížit svoje požadavky na důstojné bydlení.

Alarmující fotografie pořídil Benny Lam a zveřejnila ji organizace Society for Community, která bojuje za důstojné podmínky pro život a lidská práva.

V Hong Kongu žije přes sedm milionů lidí a nabídka ubytování je značně omezená. Tedy pokud nemáte velmi vysoký příjem. Průměrná rodina si drahé nájmy, které převyšují i ceny pronájmů v New Yorku, nemůže dovolit a nezbývá jí tak nic jiného než se smířit s nuznými podmínkami.

V mikrobytě se čtyřčlenná rodina musí vejít například jen na jednu palandu. Byty, které jsou pro jednotlivce či páry disponují jen jedinou postelí. Na ní lidí tráví veškerý svůj čas – spí, jedí i pracují. Hned vedle hlavy pak mají na polici mají vařič, nádobí, jídlo, knihy i věci pro potřeby osobní hygieny. Koupelnu vlastní nemají. Tu sdílejí s ostatními nešťastníky sousedních mikrobytů.

Většina nájemníků doufá, že v mikrobytech budou přebývat jen nezbytně nutnou dobu, než si najdou jiné bydlení. Poptávka ale výrazně převyšuje nabídku a čekání na nový domov může trvat i několik let.

(as)

Další články:

Článek

Tento dům v Sunderlandu je nabízen v aukci za neuvěřitelně nízkou cenu. Foto:

Chcete koupit dům? Tenhle stojí jen 29 korun! Má to jen jeden malý háček…

Pokud jste v poslední době sledovali, jaké jsou novinky v rámci nemovitostí, víte, že u nás není snadné sehnat bydlení za rozumnou cenu v dobré lokalitě. Tento dům v...

Článek

Naschvály spolubydlících. Foto:

GALERIE: 18 fotek krutých naschválů od spolubydlících, které nechcete zažít

Kanadské žertíky zpravidla milujeme, pokud je někdo nepřichystá pro nás. Tito lidé měli přesně takovou smůlu, že se nechali nachytat od svých škodolibých spolubydlících....

Článek

Regál Superhero tureckého průmyslového designéra Buraka Doğana inspirovaný logem Supermana Foto:

GALERIE: Designér navrhl úžasné police inspirované superhrdiny. Vypadají naprosto skvěle

Za tyto police by se nestyděl Kapitán Amerika, Wonder Woman ani Superman. Jsou inspirované právě oblíbenými superhrdiny! A vypadají skvěle.

reklama