reklama

Průzkum trhu: 10 designových světel do 10 tisíc

Nezapomněl si tu někdo buřinky? Asi ne, tyto pokrývky hlavy s názvem Capello totiž svítí a za necelé 2000,- Kč si je můžete pořídit domů. Foto: Nezapomněl si tu někdo buřinky? Asi ne, tyto pokrývky hlavy s názvem Capello totiž svítí a za necelé 2000,- Kč si je můžete pořídit domů.Foto: Officeversand12.de

Vybavit si obývák originálním osvětlením je dnes hračka. Proč sahat po lampách v běžných tvarech, když za podobnou cenu můžete ozdobit interiér něčím zcela výjimečným?

Vybrali jsme pro vás na ukázku 10 lamp a lustrů, které zdaleka nedosahují hranice 10 tisíc korun za kus, a přesto okouzlí svým designem.

Plasticita mnohých materiálů dovedla umění tvarovat předměty běžné potřeby do neuvěřitelných forem. Například osvětlení s názvem 3Dio působí jako z ušlechtilého skla. Jde však o Akryl, který dokonale rozkládá záření ze světelného zdroje a sám o sobě září.

Ovšem podobně, jako lze čarovat s umělou hmotou, můžete tvarovat kov i sklo. Dokonale to potvrzují další lampy z naší galerie. Vybírali jsme pro vás na ukázku ale pouze ty lampy, které u nás snadno seženete. Stačí se jen zamyslet, který tvar a design by padl právě k vám do pokoje. S ubývajícím slunečním zářením se pak stane vaše nové závěsné svítidlo příjemným zdrojem světelné energie za prodlužujících se večerů.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Závěsná lampa Fly, kterou v roce 2002 navrhnul italský designér Ferruccio Laviani, patří k nejpopulárnějším produktům značky Kartell Foto:

Červená a tyrkysová je in. Tipy na barevné lustry

Nebojte se barev. Když se je naučíte kombinovat, nemůžete nic zkazit.

Článek

Tenhle lustr si snadno vyrobíte i sami Foto:

Návod na úžasný lustr z plastových lžiček. Vypadá jak artyčok

Můžete mít sebehezčí pokoj, ale teprve ten správný lustr vytvoří dokonalý celek. Nemůžete v obchodech najít ten pravý? Udělejte si ho sami.

Článek


reklama