reklama

Průzkum trhu: Za kolik jsou k mání originální čepice na koláče a další dobroty

Chcete-li se pochlubit napečeným koláčem a je ho mnoho kousků, nebo vás popadlo napéct muffiny, šup s nimi do těchto nádherných skleněných nádob. Cena za jednu se ale šplhá v přepočtu na koruny až na 1400 Kč.  Foto: Chcete-li se pochlubit napečeným koláčem a je ho mnoho kousků, nebo vás popadlo napéct muffiny, šup s nimi do těchto nádherných skleněných nádob. Cena za jednu se ale šplhá v přepočtu na koruny až na 1400 Kč. Foto: Aliexpress.com

Znáte to v létě, dobrá pokrývka hlavy může zabránit úžehu. Pokud ale chystáte něco dobrého na stůl a nějakou dobu si to tam pobude, hodí se nějaká ta čepice i na potraviny.

A to ani ne tak proti slunci, jako spíše proti hmyzu, kterého naše laskominy přímo lákají k náletům a ochutnávkám. Naštěstí jsou tu poklopy na potraviny. Pár zajímavých jsme pro vás nasbírali do naší galerie.

Samozřejmě, existují také všelijaké utěrky, které je možné využít. Problém ale nastane ve chvíli, kdy nechceme, aby nám polehávající kus látky poškodil to dobré, co se pod ním skrývá. Proto naši předci přišli s pěknými a hlavně funkčními poklopy.

Že by sklenička na víno dnem vzhůru? Kdepak, to je nápaditý poklop na menší dortíky za 536 Kč.  Foto: Že by sklenička na víno dnem vzhůru? Kdepak, to je nápaditý poklop na menší dortíky za 536 Kč. Foto: Lukas-styl.cz

Možná znáte ty plastové, které dokonce můžete secvaknout s dnem nádoby a celkem pohodlně odvézt někam na návštěvu nebo na piknik svůj koláč. My se ale dnes podíváme na trochu klasičtější tvary.

Ten základní vypadá jako rozložitý zvon s bambulkou nahoře a může být vyroben z různých materiálů. Dnes je asi nejznámější ten skleněný, pod nímž se pěkně vyjímají třeba sýry na pěkném dřevěném prkénku. Existují ale i kovové, umělohmotné, drátěné a vypletené z proutí. Některé z nich vzduch propouštějí, jiné těsně doléhají k podložce a nepustí k potravinám nejen hmyz, ale ani okolní vlhko.

Jste-li spíš na moderní a jednoduché věci, pak byste se mohli při koupi poklopu na dobroty inspirovat třeba tímto kovovým výtvorem. Seženete jej za 165 Kč. Foto: Jste-li spíš na moderní a jednoduché věci, pak byste se mohli při koupi poklopu na dobroty inspirovat třeba tímto kovovým výtvorem. Seženete jej za 165 Kč.Foto: Norimex.cz

Zajímavé jsou pak moderní tvary takových zvonů. Třeba na malé muffiny nebo dortíky. I takový pro vás máme. V galerii jsme však nezapomněli ani na vkusné proutěné chlebovky.

Jednoduchý nápad na konec

Chystáte-li nějakou větší oslavu a na zahradě máte připravený rautový stolek, můžete si v boji proti hmyzu vypomoci síťovinou. Stačí, když doprostřed stolu postavíte jednu nebo vícero lahví, třeba od vína, a síťku pak přehodíte přes stůl. Láhev bude jako stožár držet síťku v potřebné výšce. Na menší pokrmy pak klidně využijte třeba poklopy do mikrovlnky.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Na tom, co jíme, opravdu záleží Foto:

Chcete být spokojenější? Změňte jídelníček! Která kuchyně je nejlepší?

Nejnovější výzkumy ukazují, že pro udržení psychického zdraví člověka je nejvhodnější středomořská kuchyně.

Článek

Cibule je královnou české kuchyně  Foto:

Cibule je královnou české kuchyně

Cibule je základním stavebním kamenem české kuchyně (pochází však z Asie), těší se mezi lidmi velké oblibě, což dokazuje i fakt, že její spotřeba v kg na obyvatele je...

Článek

JSSS V. Designeri skupinovka 1 Foto:

Obývák a jídelna pro milovníky přírody

Designéři Radovan Mačák a Zuzana Strouhalová budou v dalším díle show o bydlení plnit sen rodině Miklasových z Kladna.


reklama