reklama

Půdní byt má jen 30 m², a přesto vás okouzlí rustikálním šarmem

Postel pro jednoho je v patře nad vstupem Foto: Postel pro jednoho je v patře nad vstupemFoto: www.houzz.de

Miniaturní půda v Paříži.

Zařídit na 30 m² příjemné bydlení vyžaduje chytře využít každý kout. Architektka při rekonstrukci půdního bytu v centru Paříže si s tím poradila skvěle.

Byty v Paříži, zvláště pak ve čtvrti de Châtelet v bezprostřední blízkosti galerie Louvre, jsou mimo možnosti i velké části Francouzů. Interiérová architektka Cristina Velaniová ale přece jen spatřila příležitost na vlastní bydlení v této atraktivní lokalitě. Ztělesňoval ji miniaturní podkrovní byt na Rue de Rivoli.

Jednodušší kuchyňku mají snad jen ve valdické věznici, přesto neurazí Foto: Jednodušší kuchyňku mají snad jen ve valdické věznici, přesto neurazíFoto: www.houzz.de

Nebylo pochyb, že si tento po léta zanedbávaný prostor vyžádá rozsáhlou rekonstrukci. „Když jsem ten byt objevila, byl v příšerném stavu. Chyběla tepelná izolace, byla tam suť a část trámů byla poškozená,“ popisuje zubožené podkroví. Velaniová se už ale své jasné představy světlého bytu s rustikálními prvky nehodlala vzdát. Na mysli měla víceúčelový prostor, který by sloužil jako byt, kancelář nebo i jakési zázemí na prázdniny v Paříži.

Přestavba si navzdory značnému počátečnímu nadšení vyžádala 4 měsíce času a náklady 1,1 milionu korun. Z výsledku je ale vidět, že se vynaložené úsilí vyplatilo.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Ve svrchní části obývacího pokoje je vidět vestavěné patro s pracovnou  Foto:

Architektka si v podkroví zařídila důstojné bydlení

Tmavé podkroví se s přispěním sedmi nově vsazených střešních oken a příhodně umístěnému mezipatru proměnilo v moderní byt ve skandinávském stylu.

Článek

Protažená skříň, která je součástí architektem navrženého regálu, opticky odděluje obývací část od zádveří Foto:

Navzdory zkoseným stěnám vykouzlil architekt z podkroví příjemné bydlení pro mladou rodinu

Zařídit komfortní bydlení pro tříčlennou rodinu v malém prostoru se zkosenými zdmi se zdá takřka nemožné. Ale nakonec...

Článek

Strohost zařízení této kuchyně skvěle rozbíjejí poctivě zrenovované trámy. Foto:

Inspirace: Kuchyně v podkroví jsou útulné a mohou být i obrovitánské!

Podkroví bývávalo dost často nevyužívanou částí stavby. S moderními materiály se ale daří i pod střechou vybudovat pěkné bydlení.

reklama