reklama

Půdní vestavba rodinného domu v Suchdole připomíná loď

Vestavěná ložnice připomíná kajutu Foto: Vestavěná ložnice připomíná kajutuFoto: archiv ČCA

Dvoupodlažní dům s podkrovím využívají k bydlení dvě rodiny, s dorůstajícími dětmi bylo potřeba získat další životní prostor.

Dvoupodlažní dům s podkrovím v Suchdole přestal dvěma rodinám s dorůstajícími dětmi stačit. Nástavba, o kterou jej rozšířili, může atypickými stěnami i vestavěným nábytkem posloužit jako skvělá inspirace možná i vám.

V půdě nad podkrovím přibyly dvě ložnice, pracovna i dvě samostatné koupelny s čajovou kuchyňkou. Nezvyklý je průběh stěn. „Inspirace poetikou lodních kajut či cirkusových maringotek nebyla prvoplánová, ale vyplynula z kombinace minimálních rozměrů jednotlivých prostor a životního zaměření investorů,“ vysvětlují k tomu autoři návrhu z pražského Atelieru Michal Schwarz. Ti svůj projekt také přihlásili do klání o Českou cenu za architekturu.

Půdní vestavba je ukryta za vzrostlými stromy Foto: Půdní vestavba je ukryta za vzrostlými stromyFoto: archiv ČCA

Stavět na půdě vyžaduje důvtip. Ten architekti projevili umístěním vestavěného nábytku do problematických koutů šikmých střech. Dispozici značně udávala konstrukce krovu. Část krokví ustoupila novým vikýřům a krov střechy nad schodišťovým křídlem kvůli nedostatečné výšce stavitelé strhli. Na jeho místě vznikla nástavba, v níž se nacházejí již zmíněné koupelny, ale i šatna a část schodiště.

Omítané zdi a podlahy v obou koupelnách  jsou celoplošně pokryty cementovou stěrkou Foto: Omítané zdi a podlahy v obou koupelnách jsou celoplošně pokryty cementovou stěrkouFoto: archiv ČCA

Interiér tvoří úzké smrkové palubky šroubované na dřevěná tvarovaná žebra. Tvarováním žeber tak vznikla ve všech třech obytných místnostech plocha pro postele i vestavěné úložné prostory.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Osobitě řešený byt v developerské novostavbě zní téměř jako protimluv Foto:

Architektka zachránila pražský developerský byt před tuctovostí

Zařídit tento byt v developerské novostavbě nebylo jednoduché. Přesto se povedlo a výsledek stojí za to...

Článek

Freedomek na první pohled ani nevypadá jako mobilní příbytek  Foto:

Dřevěný mobilní dům od brněnských architektů nabízí čistý styl a plochu bytu 2+kk

Mobilních domů je spousta. Ale dřevěný a s čistým designem? V Česku učiněná rarita.

Článek

reklama