reklama

Původně to byly tři staré garáže. Majitelé je proměnili v krásné moderní bydlení

Ze tří úzkých garáží vykouzlili architekti ze studia Metcalfe Architecture & Design prostorné bydlení s výtvarnou dílnou Foto: Ze tří úzkých garáží vykouzlili architekti ze studia Metcalfe Architecture & Design prostorné bydlení s výtvarnou dílnouFoto: Jason Manning and Kelly Turso (Phillip Johnson Construction)

Dříve zde parkovaly kočáry, teď tu vzniklo moderní bydlení spolu s výtvarnou dílnou. Projekt je zajímavý zejména využitím prosklené střechy, která do interiéru vnáší světlo.

I když je svět plný nadějných architektů, kteří nabízejí velkou škálu pěkných návrhů nových budov, je někdy velké umění si naopak pohrát s budovami staršími a vtisknout jim nový účel a vzhled. To se podařilo americkému architektonickému studiu Metcalfe Architecture & Design. Ze tří starých staveb vytvořilo příjemné moderní bydlení s názvem Curran House.

Účelně, a přitom pěkně přestavěnou budovu nalezneme na východě USA ve městě Filadelfie. Původně bychom ale měli psát o třech domech. Dřív sloužily jako garáže pro kočáry. Než dosloužily, plnily svou roli důstojně, však také byly poctivě vystavěné.

Spojnicí obou pater je přirozeně schodiště. Jeho stěny zůstaly v syrovém stavu, což ale jen podtrhuje zajímavost prostoru Foto: Spojnicí obou pater je přirozeně schodiště. Jeho stěny zůstaly v syrovém stavu, což ale jen podtrhuje zajímavost prostoru, Foto: Jason Manning and Kelly Turso (Phillip Johnson Construction)

Díky cihlovému základu nebylo třeba jít do demolice a naopak mohl být zachován historický ráz budov z konce 19. stol. Uvnitř ale pomyslně nezůstal kámen na kameni. Stěny mezi domy byly probourány a pomocí překladů vznikl ve všech patrech nádherný otevřený prostor.

Vnitřní industriální nádech designu studio Metcalfe Architecture & Design podpořilo dalšími prvky a dokonale využilo střešní prosklené osvětlení místností přirozeným světlem. Není divu, že tak inspirativní prostředí se stalo domovem pro výtvarnou dílnu a zároveň nad ní mohlo vzniknout perfektní zázemí s členitým obytným prostorem. Podívejte se do galerie, jak se dají kreativně přestavět staré nevyužívané garáže. Jako byste se ocitli v moderní galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Vítejte Foto:

Podívejte se, jak útulný byteček lze vybudovat ze staré garáže

Garáž je kolikrát větší než pokoj na koleji.

Článek

I kuchyni zařídila vesměs starými věcmi Foto:

Pronajmout vlastní dům a přestěhovat se do garáže?

Designérka se zabydlela v garáži.

Článek

Cihelné pásky zakrývají izolaci zvenku zatepleného domu  Foto:

Přestavěný Baťovský domek nabídl pokoj v bývalé garáži

Už mnoho zlínských Baťovských domků se dočkalo rekonstrukce. Změny na tomto domě jsou ale zásadní, přesto však respektují architekturu jednoduché stavby.

reklama