reklama

Spojit staré kožené autosedačky a starou ledničku? Ano a získáte bezva sedačku

Kýženým druhým dílem celé kombinace se stala olivově zelená chladnička ze skládky Foto: Kýženým druhým dílem celé kombinace se stala olivově zelená chladnička ze skládkyFoto: archiv Fridgecouch

Kanadský designér zkombinoval zdánlivě neslučitelné. Sedačky ze starých BMW montuje do vysloužilých chladniček a výsledek prodává v přepočtu za 100 000 korun.

Na překvapivý nápad přišel Adrian Johnson před osmi lety, když obstarával na jednu svatbu stylové posezení, které podle požadavků umanutých hostitelů nesmělo stát ani dolar. Na autovrakovišti, kam si jel pro díly do svého starého auta, Johnsona zaujala zadní kožená sedačka jednoho BMW kupé. Na rozdíl od značně sešlého auta byla vínově červená lavice jako nová. Rozhodl se, že ji tam nenechá a už jen uvažoval, do čeho by dvojsedák s opěradlem usadil.

Své sedačky Johnson pojmenovává podle modelových řad BMW, například Fridgecouch 325e Frost-Clear Foto: Své sedačky Johnson pojmenovává podle modelových řad BMW, například Fridgecouch 325e Frost-ClearFoto: archiv Fridgecouch

Odpověď nalezl na skládce. Johnsona zaujala olivově zelená chladnička z 80. let, s chromovaným štítkem na dveřích. Všehoschopný Kanaďan, který ovšem absolvoval obor integrovaného počítačového designu na Southern Alberta Institute of Technology v Calgary, vytáhl metr a zjistil, že vnitřní rozměr odpovídá velikosti sedačky. Vynález „Fridgecouch“ byl na světě.

Sedačky z vraků aut a lednic dotváří s použitím překližky. Finální spojení nabízí úložné prostory i vyklápěcí postranní stolky. Po osmi letech Johnson nabízí čtyři modely, které prodává za ceny od 100 000 do 140 000 korun.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Neobvyklý stůl, jehož podsada je spletena z ohýbaných spirál. Foto:

Inspirace: Nábytek ve tvaru spirály rozvlní interiér

Klasický tvar základního nábytku se po staletí neměnil. Sem tam ale umělci a dnes už i nápadití designéři dokážou vytvořit třeba židli a stůl v téměř jakémkoli tvaru....

Článek

Vítězným výrobkem oceněným jako NÁBYTEK ROKU 2015 je „KOLEKCE LaVista“, kterou pro výrobní společnost JELÍNEK - výroba nábytku, s.r.o., navrhl designér Jaroslav Juřica. Foto:

Takhle vypadá nejlepší český nábytek roku 2015

Podívejte se na ty nejlepší kousky nábytku z dílny českých výrobců. Jsou jedinečné svým designem i kvalitou provedení.

Článek

Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby. Foto:

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!

Materiál na nábytek je všude kolem nás. Lze využít i bedničky na ovoce nebo přepravky.


reklama