reklama

Rekonstrukce v centru portugalského starobylého města: Z ruiny úchvatní krasavci

Podlaha je vždy dřevěná, její odstín i použité dřevo se ale v apartmánech liší. Úžasný kontrast tmavého dřeva a bílých stěn, co říkáte? Foto: Podlaha je vždy dřevěná, její odstín i použité dřevo se ale v apartmánech liší. Úžasný kontrast tmavého dřeva a bílých stěn, co říkáte?Foto: Pitágoras Group

Tyto staré domy už mají něco za sebou, ale díky citlivé rekonstrukci slouží modernímu bydlení.

V každém koutě světa je co obdivovat. Pojďte s námi navštívit nejstarší hlavní město Portugalska Guimarães, kde budete svědky úchvatné rekonstrukce starých, vedle sebe stojících domů, které leccos pamatují. Dnes už slouží pohodlnému modernímu bydlení okořeněnému neobyčejnou historickou atmosférou.

Tyto dva vedle sebe stojící domy prošly rekonstrukcí. Jak sami vidíte, výhled z okna je pěkný a nic mu nebrání Foto: Tyto dva vedle sebe stojící domy prošly rekonstrukcí. Jak sami vidíte, výhled z okna je pěkný a nic mu nebráníFoto: Pitágoras Group

Ve městě, kde bylo založeno portugalské království a kde leží hrad, jehož věžičky jsou vidět v portugalském znaku uprostřed vlajky, je mnoho starých domů. Jen málokteré se ale promění v pěkné a funkční bydlení. Tady se to podařilo.

Architektonické studio Pitágoras Group se snažilo v obou objektech uchovat co nejvíc pro staré domy charakteristických prvků. Designéři ovšem chtěli každému z apartmánů vtisknout i trochu moderní ráz. Co dodat? Bylo to náročné, zub času v domech hlodal pořádně.

Tady si architekti dovolili vtěsnat moderní schodiště. Jak ale sami vidíte, skvěle sem zapadá Foto: Tady si architekti dovolili vtěsnat moderní schodiště. Jak ale sami vidíte, skvěle sem zapadáFoto: Pitágoras Group

Nakonec bylo třeba oba objekty očesat až na základové zdi a žebroví pater. Něco staré při rekonstrukci zůstalo, jiné věci byly vyměněny. Výsledek byl tedy skládankou starého a nového. Jak to ale spojit? Nakonec tím nejviditelnějším pojítkem se stala bílá barva zdí a kvalitní dřevěná podlaha. Bíle jsou také pojaty moderní kuchyňské linky, točité schody apod.

Až si budete prohlížet jednotlivé záběry z interiérů v naší galerii, všimněte si, jak zajímavou úlohu v dekoraci interiéru může hrát ponechaný fragment staré omítky. Působí jako nevšední obraz orámovaný kvalitním bíle natřeným dřevěným ostěním. Jak by se vám tady bydlelo?

 

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Článek

Větší z koupelen dominuje kruhové zrcadlo pomyslně zaseknuté do dřevěné police ze staré fošny Foto:

Mladý pár si v Praze na Vinohradech zařídil byt inspirovaný Londýnem

Sprcha za drátosklem a nad umyvadlem police ze staré fošny?

reklama