reklama

Rekonstruovaný byt v Los Angeles omládl o 30 let

Příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem modernizaci klasicky nepřežila Foto: Příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem modernizaci klasicky nepřežilaFoto: archiv studia Matsala

Zvolit mix dekoračních předmětů, ale i správně sladit obklady je těžká věc. Majitelé bytu v Los Angeles proto k rekonstrukci přizvali designéry. Na výsledku je to poznat.

Tento pozoruhodný interiér vznikl rekonstrukcí bytu, který svým zařízením jako by ustrnul v 80. letech minulého století. Byt v západní části Los Angeles zvané Westwood získal při přestavbě moderní a světlý ráz. Původně potemnělé tmavé prostory jsou otevřené a mají funkčnější uspořádání. Designéři toho docílili především novými dřevěnými podlahami, bílými malbami a obklady s jednoduchými vzory.

V obývacím pokoji skýtá spoustu úložných a odkládacích prostor vestavěná řada skříněk s regály. Starý zděný krb majitel zboural a na jeho místě nechal postavit subtilní krb s černobílým obkladem. Nad ním se našlo příhodné místo pro velké zrcadlo.

Otevřený prostor je opticky větší i světlejší Foto: Otevřený prostor je opticky větší i světlejšíFoto: archiv studia Matsala

Přestavbu nepřečkala ani příčka, která oddělovala kuchyň od obývacího pokoje. Obývací část je díky tomu opticky prostornější a světlejší, ovšem za cenu toho, že během přípravy jídla nebo úklidu tam je o něco rušněji. Také původně stísněná kuchyně díky absenci příčky působí větší. Prostor v ní šetří mimo jiné i miniaturní myčka s jediným šuplíkem. Peněz vydaných za designéry majitelé nelitovali. Pro ně důležitý moment nastal ve chvíli, kdy jim investoři ukázali některé materiály, které si pro byt zvolili. To byl i případ dlažby, s níž bylo třeba sladit i zbytek koupelny.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Funcionalistickou vilu navrhl známý prvorepublikový architekt Vladimír Karfík Foto:

Zdařilá rekonstrukce zachovala ráz prvorepublikové vily

I zdařilému domu z první republiky mohou prospět výraznější zásahy. Platnost této možná nestoudně znějící proklamace potvrzuje i rodinný dům, který u Prahy v roce 1938...

Článek

JSSS XIII. 04.díl PO (23) Foto:

Jak se staví sen: Velká přestavba kvůli intimitě

Naši designéři jsou v neděli v 18.00 postaveni před pěkně prekérní situaci. Přestavba bude totiž více než náročná.

Článek

Na salon s pracovnou navazuje kuchyně s jídelnou Foto:

Inspirace: Projděte si zdařilou rekonstrukci bytu v Opavě

Jak udělat z ruiny moderní byt? Pohled na práci profesionálů napovídá, že v popředí by měla být střídmost a jednoduchost.


reklama