reklama

Renovujete koupelnu? Máme pro vás inspiraci, jak ji zařídit nadčasově!

Světlé a krémové odstíny obkladů značí vzdušnost, naopak ty s motivem jemné a romantické flóry nás utvrdí v domněnce, že tady bydlí žena Foto: Světlé a krémové odstíny obkladů značí vzdušnost, naopak ty s motivem jemné a romantické flóry nás utvrdí v domněnce, že tady bydlí ženaFoto: Pixabay

Rozhodli jste se od základů změnit kabátek vaší stávající koupelny, avšak nemáte zcela úplnou představu, jak by měla v novém pojetí vypadat? Od toho jsme tady my s hromadou nápadů. Třeba vám nějaký cvrnkne do nosu!

Bílá klasika s losově růžovými doplňky

Milujete styl chladného severu, a tak už dlouho sníte o bílé koupelně? Na druhou stranu se ale obáváte, aby vám v ní nebylo na oko chladno? Bílý stereotyp dokonale rozbijí doplňky v jednotné barvě. Losová na ručnících kouzlí s teplými odstíny, kdežto hráškové zelená vnáší do místnosti stoický klid a harmonii. Vedle však nešlápnete ani s tmavým podkladem.

 

 

Bílý stereotyp dokonale rozbíjí doplňky v jednotné barvě Foto: Bílý stereotyp dokonale rozbijí doplňky v jednotné barvě. Foto: Pixabay

Na vlně přírody

Béžové obložení nemusí být nudné, naopak může zazářit a poutat pozornost. Postarají se o to na první pohled omšelé kachlíky v tónu nadýchaného kapučína se zdobnou aplikací kamenné mozaiky, která se bude vyjímat jako lemování kolem plochy zrcadla či vany. Umyvadla můžete „připlácnout“ na komodu a efekt veřejných lázní snadno podpoříte prostřednictvím antických sloupů.

Béžové obložení nemusí být nudné, naopak může zazářit a poutat pozornost Foto: Béžové obložení nemusí být nudné, naopak může zazářit a poutat pozornost. Foto: Pixabay

Tohle tady ještě nebylo: Vesmírná koupelna

Tady se toho někdo nebál a vzal si inspiraci z černočerné tmy, kterou opsal na obklady se skvostně se třpytícími šmouhami. Šedá dlažba ve vysokém lesku a klasický strop tomu dávají líbivý kontrast. Nemluvě o sněhově bílém umyvadle a pohodlné stoličce s výrazným motivem flóry. Prostě famózní výstřelek umocněný na druhou. Nám se to v redakci zamlouvá až až.

Tady se toho někdo nebál a vzal si inspiraci z černočerné tmy, kterou opsal na obklady se skvostně se třpytícími šmouhami Foto: Tady se toho někdo nebál a vzal si inspiraci z černočerné tmy, kterou opsal na obklady se skvostně se třpytícími šmouhami. Foto: Pixabay

Obklady nemusí být až ke stropu

O nadčasovou eleganci se postarají béžové kachlíky do první poloviny stěny spolu s lehounkým mint nádechem a stylovou stropní římsou, která ladí spolu s oknem. Mimo jiné prosklený sprchový kout bez mléčného zabarvení nebo jiného efektu působí nenuceně a přesto slušivě.

Prima tip: Aby skleněné výplně sprchového koutu zůstaly bez kapek vody i nadále, po sprše je sjeďte stěrkou.

O nadčasovou eleganci se postarají béžové kachlíky do první poloviny stěny, spolu s lehounkým mint nádechem a stylovou stropní římsou, která ladí spolu s oknem Foto: O nadčasovou eleganci se postarají béžové kachlíky do první poloviny stěny spolu s lehounkým mint nádechem a stylovou stropní římsou, která ladí spolu s oknem. Foto: Pixabay

Ať vana budí pozornost

Čert vzal dobu, kdy vana nudně kopírovala stěnu. Dnes jsou zase v kurzu vany vystupující z interiéru, tedy ty stojací. A v nejlepším případě uprostřed místnosti nebo u stylového francouzského okna, které zdobí lehounké závěsy ve světlém a tmavším odstínu. Každopádně ta XXL taburetka se povedla! Násobí komfort, poutá slušivým potahem a navíc plně láká k posezení v měkoučkém županu.

Dnes jsou zase v kurzu vany vystupující z interiéru, a tedy ty stojací Foto: Dnes jsou zase v kurzu vany vystupující z interiéru, tedy ty stojací. Foto: pixabay.com

Vaše soukromé spa

Když otevřete dveře do takto zařízené koupelny, vaše zraky se zastaví na vaně, která trůní před zástěnou s klasickým obrazem v dřevěném rámu. A to se jen tak někde nevidí. Krémově šedá dlažba odpovídá obkladům a my můžeme konstatovat, že se nám na tento designérský počin kouká nádherně.

Když otevřete dveře do takto zařízené koupelny, vaše zraky se zastaví na vaně, která trůní před zástěnou s klasickým obrazem v dřevěném rámu Foto: Když otevřete dveře do takto zařízené koupelny, vaše zraky se zastaví na vaně, která trůní před zástěnou s klasickým obrazem v dřevěném rámu. Foto: pixabay.com

Koupelna jako vyšitá z pohádek Tisíce a jedné noci

Pokud by si mohla fikaná Šahrazád vybrat koupelnu, která by ji nadchla, s jistotou by zvolila právě tuhle. Mísí se v ní totiž kus arabského stylu s okázalým luxusem v tónech béžové, smetanové a zlaté. Lustr z menších a větších krystalků je nepřehlédnutelný, avšak rozsáhlé zrcadlo stejně tak.

Pokud by si mohla fikaná Šahrazád vybrat koupelnu, která by ji nadchla Foto:

Pokud by si mohla fikaná Šahrazád vybrat koupelnu, která by ji nadchla, byla by to určitě tato. Foto: Pixabay

Koupelna, které ženy neodolají!

Světlé a krémové odstíny obkladů značí vzdušnost, naopak ty s motivem jemné a romantické flóry nás utvrdí v domněnce, že tady bydlí žena. Kreativní je také lemování spodní stěny v odstínu sytě fialové mozaiky. Vyzvednout musíme také dokonale řešená zrcadla.

(lz)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Chytře vymyšlené doplňky pojmou moře drobností Foto:

Postrádáte úložný prostor v koupelně? Máme pro vás 10 chytrých řešení

Kam je uložit, aby byly stále u ruky, ale nepřekážely? V koupelně máme spoustu drobností a každá z nich by měla mít svoje místečko.

Článek

Umyvadla mívají Japonci vybavená baterií se sprchovou hlavicí na vytahovací hadici. Tu lze strčit do držáku nad umyvadlem a strčit pod ní dítě nebo cokoli jiného špinavého Foto:

Japonské koupelny se velmi liší od západních. Přitom jsou mnohem praktičtější než ty naše

12 odlišností japonské koupelny – tak například koupelnu používají najednou i 3 lidé. Japonci také kvůli sprše do vany lézt nemusí – sprchují se i na stoličce vedle ní....

Článek

Naše oblíbené květiny či bylinky do koupelny dostaneme velice jednoduše, třeba s opravdu kvalitním mýdlem Foto:

Koupelna jak ze žurnálu aneb Tipy, jak s minimem nákladů vytunit starou koupelnu

Jak se cítíte při vstupu do vlastní koupelny? Pokud to není úplně ono, nezoufejte, stačí opravdu málo a můžete ji dostat o několik úrovní výše.

reklama