reklama

Řešíte dvoupokojový byt? Tady je 25 návrhů, jak si pohrát s dispozicí

Dobrá dispozice je základ Foto: Dobrá dispozice je základFoto: All

Jak byste navrhli menší byt vy?

V bytě 1+1 nebo 2+kk žije řada párů a někdy i rodin s dítětem či dětmi. Malý prostor má své výhody, například tu, že člověk je nucen vyhazovat vše nepotřebné, a tak neshromažďuje nepotřebné krámy, ale nevýhoda v podobě nedostatku místa asi zhusta převažuje. O to důležitější je vhodná a chytrá dispozice prostoru.

Máme pro vás 25 návrhů malých bytů, které se zrodily v hlavách nejen jednotlivých architektů, ale jsou nabízeny rovněž developery v různých místech světa. Třeba pomohou při zařizování bytu i vám.

I když malé byty stojí trochu stranou vysněného bydlení, poskytují i určité výhody. A nezanedbatelné! V první řadě je mnohdy šlechtí jejich nižší cena, která leckdy znamená menší pravidelné částky požírané hypotékou. To pochopitelně podle podlahové plochy. Někdy i byt s jednou ložnicí může být rozlehlý. Za finanční výhodou se tlačí další dvě přednosti. Nejprve zmiňme úklid. Ano, je to tak, méně prostoru znamená rychlejší a méně náročný úklid. A hned za rychlejším vypulírováním hnízdečka se řadí to, že v nich i přes menší rozměry nalezne člověk sám nebo ve dvou dostatek místa.

Dvě toalety bodnou vždy, třeba v době návštěvy. A kdo rád a dlouho vaří, ten se také v tomto bytě bude cítit dobře Foto: Dvě toalety bodnou vždy, třeba v době návštěvy. A kdo rád a dlouho vaří, ten se také v tomto bytě bude cítit dobřeFoto: Delta Realty http://deltarealty.in/

Výhody jsou to na první pohled zřejmé, podtrhněme je však i tím, že když nemusíte tak dlouho uklízet, zbude vám více volného času na příjemnější věci. Pokud platíte nižší hypotéku, máte více peněz na momentální život. A pak, když jste sami nebo se těšíte z blízkosti druhé osoby, nebudete se v takovém 2+kk bát, a přesto najde každý místo, kam si můžete na chvilku „zalézt“ před světem.

Vidíte, malých bytů pro jednoho či pár se není třeba bát. Jde však o to, jak budou vypadat a jak v nich umístíte nábytek. Podívejte se do galerie návrhů, třeba vás osloví a napadnou vás vaše vlastní tipy, jak si váš nynější nebo budoucí domov lépe uspořádat.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Přinášíme netradiční barevné kombinace  Foto:

Jedna kuchyně 20x jinak. Která se vám nejvíc líbí?

Modrozelená kuchyně? Proč ne, odvažte se.

Článek

Do mini bytu Adama Rujbra se vejdou i krbová kamna Foto:

Podívejte se, jak architekt dostal na 21 m2 kuchyň, obývák i ložnici

Architekti na příkladu titěrného bytu zřízeného v bývalé prádelně předvádějí veřejnosti, jak efektivně využít každý centimetr. Mini byt v Brně můžete navštívit a taky se v...

Článek

Nejmenší domeček na světě Foto:

FOTO: Nejmenší domeček na světě

Vítejte v nejmenším domečku na světě. Připadá vám, že do tak malého prostoru se nemůže nic vejít? Budete překvapeni – v tomto příbytku najdete vše, co potřebujete. Co tomu...

reklama