reklama

Rodina si postavila podzemní dům, aby se vyhnula vysokým cenám za bydlení

Nejprve potřebujete bagr, aby vyhloubil „základní jámu“ Foto: Nejprve potřebujete bagr, aby vyhloubil „základní jámu“Foto: Atlas Survival Shelters

Bydlení pod zemí nemusí být nutně nepohodlné. Zvlášť pokud jako dům použijete typizovaný protiatomový kryt. Stačí ho zapustit 7 metrů pod zem, zabouchnout poklop a sousedi vám můžou vlézt na záda.

Realitní trh ve Spojených státech je jeden velký zmatek. Ceny kolísají sem a tam, poplatky za energie rostou, pozemky jsou předražené. Únik před vysokými náklady může nabídnout cesta pod zem, do krytu.

Ten náš vznikl už v dobách studené války, kdy se průměrný Američan bál Sovětského svazu víc než čert kříže. Konstruktéři z kalifornské firmy Atlas Survival Shelters tehdy vsadili na tvar roury zapuštěné hluboko pod zem. Armáda USA dokonce kryt testovala a jako jediný dostal stoprocentní osvědčení jako bezpečný protiatomový úkryt.

Máte pozemek? Prima, tak můžeme vyrazit… Foto: Máte pozemek? Prima, tak můžeme vyrazit…Foto: Atlas Survival Shelters

Že by se někdo odhodlal v takové podzemní rakvi o průměru 3,5 a délce 15 metrů bydlet? To posuďte sami, až se virtuálně projdete útrobami zařízení za 50 000 dolarů (1,2 milionu Kč) schopného odolat jakémukoliv jadernému výbuchu.

(mil)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech Foto:

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén

V posledních dnech a týdnech je Řecko v médiích skloňováno především v souvislosti s hospodářskou situací. My se ale na Řecko a jeho poklady podíváme z úplně jiné perspektivy.

Článek

Domek stojí na kouzelném místě u jezera Foto:

Rozvedená matka tří dětí si sama postavila dům

Místo fňukání po rozvodu postavila dům.

Článek

Dokonalé mimikry Foto:

Jak to jenom udělali? Dům v Polsku se bude vznášet v lese

V Polsku plánují postavit dům, který bude působit, jako by visel ve vzduchu.


reklama