reklama

Rodinka od Mělníka - Další odvážlivci, kterým plníme jejich sny

Vladimíra se svým přtelem a dcerou Foto: Vladimíra se svým přtelem a dcerouFoto: FTV Prima

Po deseti letech rekonstrukcí potřebuje tahle rodina vlít novou krev do svého rodinného života. Sledujte už v sobotu 21. března v 17.35 na Primě.

Paní Vladka (48) měla všechno. Krásnou rodinu, manžela, prosperující rodinnou firmu a dům. V podstatě ze dne na den o všechno přišla. Manžel, kterého obdivovala a milovala, se zakoukal do jejich sekretářky a Vladka zůstala sama spolu se dvěma syny. Dostala se na dno svých sil a dodnes je pro ni vzpomínka na manžela velmi bolestivá, a když na toto téma přijde řeč, propuká v pláč a dvanáctiletá dcera pohotově přináší kapesníčky. V domě má Vladka dokonce společnou fotku s bývalým manželem a se syny.

Když už si Vladka myslela, že zůstane do smrti sama, usmálo se na ní štěstí a stejně tak jako si manžel našel mladší partnerku, potkala i ona o deset let mladšího přítele. Narodila se jim dcera a žijí spolu dodnes. Právě s tímto přítelem si Vladka pořídila starý dům na okraji Mělníka a postupně začala rekonstruovat, respektive upravovat tak, aby se zde dalo žít.

Vlaďčin přítel pracuje jako dispečer a doma se moc neohřeje. Přijíždí v noci a ráno brzy odjíždí. Spolu jsou jen v neděli. Dcera je na tatínka velmi fixovaná a velmi až nezdravě na něj žárlí a hlídá před ostatními ženami. V době seznámení měla Vladka o třicet kilo méně, ale díky kuchařskému umu svého přítele notně přibrala.

Rodina u Mělníka už deset let rekonstruuje sto let starý dům Foto: Rodina u Mělníka už deset let rekonstruuje sto let starý důmFoto: FTV Prima

Protože je přítel neustále v práci a rekonstrukce domu se zastavila na mrtvém bodě, Vladka se rozhodla konat a obrátila se s prosbou o pomoc na naše designéry. Nejvíc by stála o novou kuchyň a obývák. Se současným prostorem si Vladka neví rady. V domě nechali udělat dřevěný strop a neví, jaký nábytek by se k němu hodil. Vladka miluje přírodní materiály, čisté linie a Ikeu. V domě chybějí dveře a tak nemají rodiče ani dospívající dcera soukromí.

Vladka není věřící, ale věří v sílu vesmíru. Poslala dokonce do vesmíru vzkaz, týkající se rekonstrukce domu, Chtěla by se jednou vrátit domů a najít všechno hotové. Zajímá se také o feng shui – v obýváku mají malý koutek hojnosti, který doplňuje kresba strašidelné indiánky, jejíž autorkou je dcera Nikola.

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

Důležitou roli v interiéru hrají fotografie – mimo jiné i již zmiňovaná společná fotografie s bývalým manželem – paradoxně o dost aktuálnější, než ta se současným partnerem.

Přestavba by pro Vladku mohla znamenat nejenom splnění snu v podobě krásného obýváku a kuchyně, ale i „nakopnutí“ a impuls k tomu, aby zapracovala i sama na sobě a hlavně na vztahu s přítelem a dcerou a začali tak fungovat víc jako normální rodina.

Anketa

Jak se vám líbí proměna domu u Mělníku?

Inspirovali jsme vás? Spočítejte si, kolik by vás stála rekonstrukce?

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

Pořad můžete sledovat vždy v sobotu v 17.35 na Primě.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Krásná prostorná kuchyně s důstojným jídelním koutem Foto:

Jak se staví sen vsadí na bílou. Rodina tak získá krásný obytný prostor

Už deset let rekonstruuje rodina paní Vladimíry svůj domek u Mělníka. Po letech práce je totálně vyčerpaná a konec v nedohlednu. Vyřeší to teď pořad Jak se staví sen?...

Článek

Přibyly květiny, ale jinak je pokoj stený jako po odchodu našeho týmu Foto:

Před a po: Srovnejte si proměnu kuchyně a obýváku v domě u Mělníku

Vlaďka při vstupu do nového domova brečí, dcera Nicola ji zdatně sekunduje, Jindřich je šťastný, kolik práce ušetřil. Jak se povedla proměna u Mělníka v pořadu Jak se...

Článek

U jídelního stolu teď rodina tráví hodně času Foto:

Jak to vypadá měsíc po rekonstrukci u Mělníka? Kolik zhubla paní Vlaďka?

Vlaďku s dcerou Nicolou jsme zastihli v kuchyni, kterou si nemohly vynachválit. Bylo brzké odpoeldne, a tak byl Jindřich ještě v práci.

Článek

Přejděme do obýváku. Designéři museli řešit vlastní stavbu, stěny měly jen hrubou omítku, na podlaze byl na betonu položený koberec, spáry v něm vykrývaly noviny Foto:

Kolik stála proměna domu Vlaďky a Jindřicha? Plus použité materiály

Přinášíme přehled použitých materiálů a výrobků.

Článek

Kdo s koho?  Foto:

Ze zákulisí snu: Designérka Martina blbne jak malá holka, Lukáš ji pěkně rozdováděl

Ne všechno se samozřejmě vešlo do televize, podívejte se na záběry, které jsme nevysílali.

Článek

Lukáš Lipert pracuje v týmu s Martinou Pištělákovou Foto:

Jak vidí proměnu u Mělníka designéři Martina a Lukáš?

Proměnu obýváku a kuchyně s jídelnou pro Vlaďku a Jindřicha navrhli designéři Martina Pištěláková a Ing. arch. Lukáš Lipert.

 

 

 

 

reklama