reklama

Šestnáct tipů na originální poličky

Co to je? Poličky nebo knihovna? Nebo...? Foto: Co to je? Poličky nebo knihovna? Nebo...?Foto: Bohomarketblog.com

Polic není nikdy dost!

Člověk stále něco sbírá, nakupuje, schraňuje. Pak často nastává chvíle, kdy se ptáme, kam jen všechny ty své věci, se kterými se nechceme hned rozloučit, dáme. Pokud nejsou tyto naše poklady příliš choulostivé na prach, můžeme vedle dalších kusů nábytku zvolit jednoduché řešení, umístíme si na stěnu polici. Anebo rovnou celou sadu poliček. Odkládací místo využívající svislou plochu stěny je velmi praktické. Podlahu nezabere další kus nábytku a prostor místnosti je vzdušnější.

Dřevo, kov, papír...
Dnes si můžeme vybírat ze spousty druhů poliček. Některé jsou velmi jednoduché, vypadají třeba jako prkno přilepené ke stěně. Ukrývá se v nich ale kovová výztuha, která zajišťuje jejich pevnost i uchycení. Jiné police přiděláte ke stěně různými ozdobnými i velmi prostými vzpěrami a držáky. Další poličky třeba jen visí na provazech zavěšených na hřebech.

Inspirováno přírodou...  Foto: Thisiscolossal.comInspirováno přírodou... Foto: Thisiscolossal.com

Jistotu, že nám pod tíhou nákladu nespadnou, můžeme podpořit také naší obezřetností – nepřetěžujme je. Výrobce většinou v návodu, nebo na obalu udá, jakou hmotnost police ještě udrží. Pokud jsou správně přichyceny, pak by této informaci měla jejich nosnost odpovídat a dobře poslouží svému účelu.

V současnosti existují vedle jednoduchých rovněž celé sady samostatných i různě pospojovaných poliček, které mohou na stěně vytvořit pěkný dekorační prvek. Některé z nich dokonce působí jako plastický obraz. Oproti tomu namalovanému má výhodu, že se může v průběhu času proměňovat. Jednoduše podle toho, co a kam na poličky položíte.

Jen se podívejte, jaké zajímavé designové kousky na světě existují, a to zdaleka nejsou všechny!

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Každá tapeta potřebuje jiné zacházení Foto: www.wallpapershop.com.au

Kolik druhů tapet existuje? Přehled všech typů

Malovat, nebo tapetovat? Taková otázka občas popadne každého, kdo si chce zkrášlit domov.

Článek

Podívejte, jak k sobě mohou na stěně ladit různé tvary a dekory starých zrcadel Foto: Houzz.com

Stará zrcadla v moderním interiéru

Nástěnná zrcadla dokážou skvělým způsobem zkrášlit interiér. O tom, že jejich výhodou je také prosvětlení místnosti, jsme již psali. Nyní se podívejme na to, jak dokáže ...

Článek

Vzhled lampy dotváří porcelánová objímka se žárovkou a šňůra s retro vypínačem Foto: roksorjakostyl.cz

Pusťte ocel k sobě domů

Důvěrně tento materiál znají stavaři – roksor. Budete překvapení, jak svěže bude působit v interiéru.

reklama