reklama

Silvestrovské dekorace ve stylu 20. let. Oslavujte jako Gatsby!

Milionář Jay Gatsby je nešťastně zamilovaný do Daisy Buchananové Foto: Milionář Jay Gatsby je nešťastně zamilovaný do Daisy BuchananovéFoto: Křeslo F

Hlavní postava Fitzgeraldova románu se stala synonymem světáckého hostitele. S následujícími tipy můžete slavit stejně jako Gatsby.

Chytrý boháč Jay Gatsby dovedl uspořádat večírek, který si všichni hosté pamatovali. Lesk 20. let spolu s lehkými sklony k dekadenci, které byly pro tyto večírky v milionářově vile příznačné, účinkoval na příchozí takřka okamžitě. I kdyby u vás šampaňské neteklo právě proudem a rytmus k tanci neudávala živá jazzová kapela, i tak můžete svůj byt na předmětnou akci zajímavě připravit. Následujícími příklady se můžete inspirovat, jak s pomocí šikovně zvoleného prostírání, křišťálu a řezaných květin přivítáte Nový rok v Gatsbyho velkém stylu.

Velký styl Jaye Gatsbyho

Milionář Jay Gatsby je nešťastně zamilovaný do Daisy Buchananové. Jen proto, aby ji mohl vídat, pořádá hrdina slavného románu pompézní večírky, jichž se účastní stovky Newyorčanů.

Blyštivé prostírání, lesklé svícny a stříbrné vázy promění váš jídelní stůl v pompézní silvestrovský banket Foto: Blyštivé prostírání, lesklé svícny a stříbrné vázy promění váš jídelní stůl v pompézní silvestrovský banketFoto: Janet Paik

Hosté dostávají v širokých sklenicích (psali jsme o nich zde) šampaňského co jen libo a zatímco prší konfety, balonky spolu s působivým osvětlením podtrhují atmosféru dekadentního slavení. Dokonalou představu o tom konec konců nabídl už film Velký Gatsby (Warner Bros, 2013) s Leonardo DiCapriem.

Jak se tedy Gatsbyho stylu chopit a užít si ho i doma? Návod najdete v naší galerii:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Londýnský bar Dukes Bar ve stejnojmenném hotelu servíruje koktejl Jamese Bonda Foto:

Druhy sklenic na nápoje: Poznáte, na co se která hodí?

Můžete pít víno z duritky. Ale proč se nenaučit, na co se co hodí.

Článek

Berlín, Německo Foto:

10 skvělých míst, kde se na Silvestra slaví až do rána

Nový rok přichází jen jednou za rok, a tak stojí za to to pořádně oslavit. Ale kde je to nejlepší místo, na kterém byste měli být 31. prosince o půlnoci?

reklama