reklama

Skvělé tapety pro teenagery

19)	Zlatá šedesátá a mikrobus od známé německé automobilky k sobě patří a dokážou osobitě dotvořit atmosféru místnosti. Foto: 19) Zlatá šedesátá a mikrobus od známé německé automobilky k sobě patří a dokážou osobitě dotvořit atmosféru místnosti.Foto: Ace-decor.co.uk

S tapetou na proměnu teenagerského pokoje.

Tak a je to tu, naši potomci se začínají z dětsky rozdováděných miláčků proměňovat v osobnosti, které chtějí více respektu, soukromí, zkrátka vyžadují změnu. Pro teenagera je bydlení v pokojíčku vyzdobeném medvídky, kytičkami, autíčky z dětských seriálů, miloučkými barvičkami atd. najednou těsné. Svůj nynější svět vnímá jinak a potřebuje si ho zabydlet podle svého, svých pocitů, ve kterých se i on občas jen těžko vyzná.

Komunikujte

Puberta a dospívání je náročné období pro obě strany, rodiče i děti, dá se jím ale projít s poměrně málo oděrkami. Důležitá je komunikace, jak jinak, dostatečná a pravidelná, a to už od raného dětství, ještě před pubertou. Vedle toho je třeba ještě více dbát na prokázání respektu vůči rodící se osobnosti. Tak je to i při rozhodnutí proměnit dosud dětské království čtyř stěn v osobité zázemí našeho potomka, v němž se bude cítit bezpečně a nalezne v něm dostatek soukromí.

Že by tu bydlela budoucí módní návrhářka? Foto: Roomido.comŽe by tu bydlela budoucí módní návrhářka?Foto: Roomido.com

Společně promýšlejte řešení

Pokud cítíte první signály, že nastal čas k proměně dětského pokojíčku, zaveďte na to hovor a společně s jeho obyvatelem či obyvateli postupem času probírejte, jaké možnosti ke změně se naskýtají. Dalekosáhlá rekonstrukce bytu je náročná pro každého, existují ale řešení proměny místnosti, které nemusí stát tolik a přitom dokážou vytvořit osobitou změnu. Jedním z těch finančně únosných je využití tapet. Dejte hlavy dohromady a společně promýšlejte, kam by se která hodila.

Inspirujte se v naší galerii:

Výhody tapet

Obložení stěn tapetami nese v sobě velkou výhodu. Najdete je v neskutečně velké škále vzorů a barev, dokážou nasimulovat kamennou, cihlovou zeď, ale i okno s výhledem třeba na New York nebo Londýn, případně do přírody. Zvlášť vliesové tapety s sebou nesou ještě jednu nezanedbatelnou výhodu. Dají se jednoduše na stěnu nalepit a případně i strhnout a vyměnit za jiné. V 17 letech s proměnou pocitů tak už nemusí být potomek konfrontován s tím, co si vybral, když mu bylo 13.

Tapety všude?

Současným trendem tapetování je nezůstávat u jednoho vzoru, ale jednu nebo dvě protilehlé či rohové stěny pokrýt jednou tapetou se vzorem a dalšími tapetami bez vzoru, ale s vhodným barevným laděním k té první dovybavit zbytek stěn. Ovšem zajímavé rovněž bude, když lepení tapet nepodřídíte na všechny stěny. Nejenže je to moderní, ale má to i své výhody pro pozdější obměny. Jednak má menší množství nakoupených tapet finanční efekt a jednak bude snazší jejich pozdější výměna (strhnutí a polepení stěny jiným dezénem). Případně stěna polepená tapetou s nadčasovým vzorem může zůstat a další se mohou proměňovat barvami nátěrů. Změna, která prostor občerství třeba po dvou letech, je pak hotová během několika hodin.

Článek

Dohromady to jde líp

Mladí lidé potřebují nejen respekt, ale i pocit, že mají šanci o něčem rozhodnout, a my navíc určitě chceme, aby také byli schopni rozpoznávat hodnotu peněz – v životě není nic zadarmo. Proto byste mohli společně probírat rozpočet, kolik na to máte, a v některých případech i kolik by mohly ony přispět ze svého kapesného a na co.

Nejinak je tomu i u proměny. Překvapení po návratu z tábora nebo hor je fajn, ale když potomka přiberete do „pracovní party“ pro proměnu jeho útočiště, můžete bodovat hned několikrát. Máte šanci utužit vztah, přiblížit teenagera k poznání hodnoty práce, dáte mu možnost být užitečný a cítit se jako dospělý parťák apod.

Článek

Matthew Williamson navrhuje už 15 let dekory tapet a látek v kontrastním barevném stylu Foto: wallpaperboutique.co.uk

Exotické tapety hýří fantastickými dekory

Máte slabost pro luxus a výjimečnost?

Nebojte se, půjdete to!

Bát se, že byste snad s lepením tapet pohořeli a vaše autorita u potomstva klesla, se určitě nemusíte. I když jste nikdy s tapetami neměli co do činění, na internetu a u prodejců získáte dostatek rad a pomoci. My vám nabízíme malou ochutnávku toho, co s vaším potomkem můžete posoudit. Která z tapet se vám líbí případně zapátráte dál?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tady bydlí dvě mladé surfařky. Jejich pokoj vypadá jako na chata pláži. Jen vzít prkno a hurá do vln Foto: Cdn.home-designing.com

10 skvělých pokojů pro princezny i rebelky

Prožíváte se svojí malou dcerkou růžové období? Tak si ho užívejte, nebude to trvat dlouho a její princeznovský pokoj se začne proměňovat v útočiště věčně protestující...

Článek

Inspirace pro rodiče, jejichž chlapec zrovna prochází motoristickým obdobím. Všimněte si pohovky nebo skříňky á la tankovací stojan Foto:

Inspirace: 11 úžasných pokojů pro pány kluky

Uvažujete o tom, že svému synovi zařídíte jedinečný pokojík v pirátském nebo indiánském stylu? Nechte se inspirovat skvělými nápady a pusťte se do toho...

Článek

Pokoj budoucího milovníka safari Foto: Mydecorative.com

Dětské pokojíčky: Zařizujeme království pro nejmenší

I malí členové vaší rodiny mají nárok na svůj vlastní prostor. Požadavky dětí se rychle mění s věkem, pojďte se podívat, na co se zaměřit při zařizování pokojíčku pro...

reklama