reklama

Sportovní halu přestavěli na výstřední loft plný barev

Loft plný barev Foto: Loft plný barevFoto: Theapt.com

Bydlet v obrovském otevřeném prostoru má své výhody i nevýhody. Ateliérovým bytům ale nelze upřít atraktivnost a často i velkou míru originality.

Převážná většina loftů jsou přestavěné industriální budovy, které už přestaly sloužit svému původnímu záměru. Velmi často se proto jedná o budovy s vysokými stropy a viditelnou nosnou konstrukcí ať už v podobě dřevěných trámů, nebo kovových nosníků. Šikovný architekt pak z unikátního prostoru dokáže vykouzlit originální bydlení. Lofty ale nevznikají pouze ze starých továren. Můžeme se setkat také s přestavbou a novým využitím odsvěcených kostelů nebo třeba – jako v tomto případě – sportovních hal.

Obývací část a schodiště vedoucí do mezipatra Foto: Obývací část a schodiště vedoucí do mezipatraFoto: Theapt.com

Kompletní rekonstrukci interiéru včetně návrhu dekorací a nábytku má na svědomí kreativní agentura The Apartment. Ta se v roce 2008 chopila příležitosti a celou halu, která byla v té době v havarijním stavu, téměř od podlahy (původní podlahová krytina je totiž částečně zachována) předělala. Součástí haly bylo hřiště na basketbal i běžecká dráha.

V mezipatře je obrovská kuchyně s jídelnou Foto: V mezipatře je obrovská kuchyně s jídelnouFoto: Theapt.com

Přízemí haly se rozkládá na ploše 650 m². Obytný prostor designéři ještě navýšili vytvořením mezipatra. Není tedy divu, že se do loftu nakonec mimo jiné vešlo i 5 ložnic, obrovská lineární kuchyně dlouhá 9 metrů, vnitřní zahrada a domácí kinosál pro 12 osob.

Kinosál pro 12 lidí Foto: Kinosál pro 12 lidíFoto: Theapt.com

Autoři se při vytváření designu interiéru doslova vyřádili. Jako základ zvolili bílou barvu, která zdobí většinu stěn i strop a v této barvě je provedena i velká část nábytku. U neutrální barvy ovšem zdaleka nezůstalo. Vnitřní prostory jsou dekorovány záplavou výrazných barev (asi nikomu neunikne sytě růžový ocelový nosník uprostřed společenské části bytu) a vzorů na tapetách. V originalitě nepokulhává ani výběr doplňků. Tak třeba – kdo může říct, že má šatnu velkou jako ložnici a na stropě mu v ní visí obří stroboskop?

Původní stav haly před rekonstrukcí Foto: Původní stav haly před rekonstrukcíFoto: Theapt.com

Ať už se vám výstřední interiér zalíbil, nebo k němu máte své výhrady, jedno je jisté: V tomto prostoru se originalitě meze nekladou.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji Foto:

Londýnský loft v newyorském stylu

Někdejší kancelářské prostory uprostřed Londýna proměnil fotograf ve víceúčelový loft pro práci i odpočinek.

Článek

Článek


reklama