reklama

Stará garáž se proměnila v útulný zahradní domeček

Základem obytné garáže se stala na míru zhotovená světle žlutá pohovka s úložnými prostory Foto: Základem obytné garáže se stala na míru zhotovená světle žlutá pohovka s úložnými prostoryFoto: archiv designéra Manuela Teicu

Relax v garáži.

Majitelé domu chtěli nějakou útulnou místnost k odpočinku, která by vyhovovala potřebám jejich mladé rodiny. Designér Manuel Teicu je přesvědčil o tom, že kýženou místnost mohou zřídit v garáži.

V Londýně žijící designér rumunského původu Manuel Teicu nedávno dokončil přestavbu garáže v rumunském Brasově, při níž prostor původně určený na parkování aut nezvykle prokoukl. Obytná garáž ovšem není ve světě ničím výjimečným. Američané v kůlnách i garážích běžně zařizují prostory na zahradní party, které zároveň slouží i jako pokoje pro hosty. Někdy se do zrenovovaných přístavků stěhují majitelé domů, kteří si jejich pronájmem vydělávají na splátky úvěru. Ale zpátky k rumunskému projektu, kde garáž rozšiřuje obývací část domu.

Článek

I kuchyni zařídila vesměs starými věcmi Foto:

Pronajmout vlastní dům a přestěhovat se do garáže?

Designérka se zabydlela v garáži.

K tomu, aby bývalá garáž působila vlídně, navrhl Teicu obložit její strop, podlahu i jednu ze stěn dřevem. Obložení stěny formou koláže z různě velkých mahagonových dílů dodává pokoji nezaměnitelný ráz. O další ozvláštnění prostoru se návrhář zasadil barovým pultíkem, který díky zašlým měděným plechem pobité překližce působí jako starožitný kus.

Středem všeho je pak na míru zhotovená světle žlutá pohovka s úložnými prostory. Otoman po vyjmutí čalouněného dílu slouží jako konferenční stolek. K jedinečné atmosféře tohoto místa přispívá i rozměrný krb. Místnost je díky velkému oknu zalitá denním světlem.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Vítejte Foto:

Podívejte se, jak útulný byteček lze vybudovat ze staré garáže

Garáž je kolikrát větší než pokoj na koleji.

Článek

Článek

reklama