reklama

Starý dům prošel výraznou minimalistickou přestavbou. Co tomu říkáte?

Chůze po stole nevyhnutelná Foto: Chůze po stole nevyhnutelnáFoto: archiv architektky Elisabete de Oliveira Saldany

Starý dům v Portugalsku architektka vylepšila o minimalistické legrácky.

Nakolik lze starý venkovský dům při rekonstrukci protnout odkazy na minimalismus, ukazuje experiment talentované architektky Elisabete de Oliveira Saldany. Dům ve městě Guimarães na severozápadě Portugalska ji okamžitě oslovil a nadšená byla i z jeho překrásného okolí, jen nenaplňoval Elisabetinu představu o moderním, otevřeném prostoru. Brzy po koupi nemovitosti se tedy rozhodla k rozsáhlé přestavbě v moderním venkovském stylu, ozvláštněném minimalistickými prvky.

Přístavba nepřehlušuje původní dům Foto: Přístavba nepřehlušuje původní důmFoto: archiv architektky Elisabete de Oliveira Saldany

Zatímco dělníci restaurovali fasádu, řídila majitelka práce na kompletní proměně interiéru. Přístavbou v minimalistickém stylu podstatně rozšířila obytnou plochu. V přízemí stávajícího domu dělníci vybourali příčky, čímž vznikl velký otevřený prostor navazující na přilehlý bazén. Minimalistické točité schodiště vede do patra s velkou knihovnou a útulným čtenářským koutkem. Ve druhém patře jsou ložnice a koupelny. Ze všech pokojů je výhled do krásné okolní krajiny. Záměr prolnout kouzlo tradičního stavení s prvky strohé moderní architektury majitelce podle nás vyšel. Interiér zaujme kombinací černé a bílé, která dává vyniknout promyšleným tvarům schodišť, střešních oken i stěn.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Vana v podobě luxusní lodičky na vysokém podpatku se stane hvězdou vaší koupelny a možná i osobních výdajů. Její cena se pohybuje od 13 000 euro až přes 20 000 euro podle toho, zda detaily jsou ve zlatu či platině. Voda stéká z horního okraje jako vodopád Foto:

Vana dělá koupelnu. Podívejte se na ty nejluxusnější krásky

Člověk by denní špínu spláchnul i v dřevěném škopku. Proč si ale nedopřát relaxaci v horké vodě v luxusním provedení.

Článek

Cabin Foto:

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Bydlení na stromech slaví ve světě úspěch. Ve Švédsku tento nápad dotáhli ještě dál. V borovém lese vybudovali rovnou celý hotel.

reklama