reklama

Stavba zvaná maršmeloun získala v centru Prahy stavební povolení

Maršmeloun bez růžové barvy vyroste hned u Anežského kláštera Foto: Maršmeloun bez růžové barvy vyroste hned u Anežského klášteraFoto: facebook

Růžová stavba nebude, ale sada obličejů hlavní město obohatí navzdory protestům veřejnosti.

Stavba moderního obytného domu, který si vysloužil přezdívku maršmeloun, bude. A to navzdory protestům veřejnosti. Jedinou změnou proti tolik diskutované podobě je to, že nebude mít růžovou barvu. Nová budova vzhledem připomínající řadu obličejů v uličce U Milosrdných těsně obejme historicky cenou budovu Anežského kláštera, a to tak těsně, že podle projektu by část stavby měla dokonce zasáhnout do plochy kláštera. Podle stránek Respektu má totiž investor z Bémovy doby uzavřenou smlouvu o smlouvě budoucí o odkupu pozemku od města, na kterém leží i část kláštera.

Momentálně je situace taková, že před dvěma dny, tedy 15. května 2015, stavba získala stavební povolení a začala běžet lhůta pro odvolání, jak vyplývá z rozhodnutí stavebního odboru Prahy 1.

Ulička U Milosrdných Foto:

Budova v uplynulých měsících vyvolala protesty stovek lidí. Naopak autoři a zastánci projektu tvrdí, že chtějí centrum metropole obohatit o kvalitní architekturu. "Každá nová budova v historickém městě má problémy. To je normální," řekl již dříve jednatel společnosti Praga Progetti e Investimenti Francesco Augusto Razetto, který je investorem stavby. Dům navrhl architekt Zdeněk Fránek.

Podle odpůrců stavby se šestipodlažní budova vedle kláštera z 13. století nehodí. Podzemní garáže navíc podle kritiků zasáhnou do hladiny podzemní vody. Stavba vadí i současnému vedení Národní galerie, která v Anežském klášteře sídlí. Ministerstvo kultury (MK) v současnosti rozhoduje o stížnosti občanských iniciativ, které proti plánované stavbě bojují.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Most navrhl architekt Haim Dotan Foto:

Nejdelší skleněný most postaví v Číně. Budete si na něm připadat jako ve filmu Avatar

Svírá-li se vám žaludek už při pohledu z okna z druhého poschodí panelového domu, pak nová čínská atrakce, jejímž cílem je přilákat turisty do vnitrozemí, nebude nic pro vás.

Článek

Nejprve dálnici hrozila demolice a zazněl i návrh na její přebudování na železniční přemostění... Foto:

Nevyužitá dálnice v Jižní Koreji se změní v park

Právě zřizovaný městský park se bude jmenovat Seoul Skygarden neboli Nebeská zahrada a budou na něm k vidění stovky druhů okrasných rostlin.

Článek

Stavba využívá principy pasivního domu Foto:

U pyramid v Gíze vyroste milionářská rezidence inspirovaná korálovými útesy

Obytný komplex bude sofistikovanou technologickou stavbou.

reklama