reklama

Stolování s rodinou jedna radost aneb 12 rodinných jídelních stolů

Židle a stůl z kolece Leaf dostaly prestižní ocenění Red Dot Design Award. Vyrábí TON, stůl cena cca 35 000 Kč které TON Foto: Židle a stůl z kolece Leaf dostaly prestižní ocenění Red Dot Design Award. Vyrábí TON, stůl cena cca 35 000 Kč které TONFoto: TON

V dnešní uspěchané době je dobré se na chvilku zastavit a strávit čas se svými blízkými. Mile si popovídat můžete klidně u společné večeře. Aby to však bylo možné, musíte se všichni vejít k jednomu stolu.

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda máte dostatečně velký stůl? Jistě, pokud přijede na návštěvu celá široká rodina a nevejde se k vašemu stolu, nikdo se nemůže divit. Ale ten, kdo v bytě bydlí, by měl mít i své místo u stolu. Každý by měl sedět pohodlně, mít dostatek osobního prostoru a také by nikdo neměl být nucen se zvedat, když někdo jiný odchází.

Při výběru nového jídelního stolu byste si proto měli položit otázku, kolik lidí u něj bude stolovat. Měli byste také počítat, že dospělý potřebuje prostor zhruba 70 krát 30 centimetrů, aby se pohodlně najedl. Také se zaměřte na tvar místnosti, protože do menších kuchyní je nevhodný kulatý stůl, zatímco pokud máte velkou kuchyň, můžete si dovolit prostorný stůl, u nějž usadíte i návštěvu.

K jídelnímu stolu patří židle, které by měly být především pohodlné. Ty rozhodně bez vyzkoušení nekupujte, jinak se může stát, že se stůl stane jen zbytečným kusem nábytku a vy budete jíst v obýváku na gauči u televize.

Podívejte se na aktuální nabídku jídelních stolů:

Nádherný jídelní stůl vyrobený v provensálském stylu, který je čím dál víc populární. Jídelní stůl Provence Ebby, Nábytek Mirek, 12 798 Kč Foto: Nádherný jídelní stůl vyrobený v provensálském stylu, který je čím dál víc populární. Jídelní stůl Provence Ebby, Nábytek Mirek, 12 798 KčFoto: nabytekmirek.cz

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Taková „obyčejná“ jídelna. Příjemné vzezření jí dodává paleta mírně chladivých barev, které činí prostor svěží. Osvětlení nad stolem udržuje místo dobře osvětlené i večer Foto:

3 v 1 aneb Jak jednu místnost lehce proměnit v jídelnu, ateliér, tělocvičnu a dětskou hernu

U nás jsme zvyklí, že každá místnost má nějaký účel. Trendem současnosti je ovšem jejich vícenásobné využití.

Článek

Dnes si starší, i když fungl nově vyrobenou kuchyň pořídíte v čím dál více kuchyňských studiích v nábytkářských obchodních domech Foto:

Útulná jako u babičky, přitom moderní a praktická aneb kuchyně a jídelny ve stylu Shabby Chic

Styl Shabby Chic se vyhýbá uniformitě a naopak umí vtisknout každému kousku domácnosti jeho důležitost pro vytvoření osobité atmosféry. Kuchyně a jídelny nejsou výjimkou.

Článek

Šťavnaté barvy podpoří vaši chuť k jídlu Foto:

Tři podoby jídelny. Samostatná, spojená s kuchyní či obývacím pokojem

Dobře řešená a příjemně zařízená jídelna, ať už velká, či miniaturní, je základem vaší domácí pohody. Klidné místo pro stolování je velmi důležité.

reklama