reklama

Stolujte s nadhledem aneb 10 skvělých barových židlí

U barových židlí je důležitá zejména jejich výška, která se zjišťuje podle výšky vašeho baru Foto: U barových židlí je důležitá zejména jejich výška, která se zjišťuje podle výšky vašeho baruFoto: iStock

Mít dnes barový pult, který odděluje kuchyni od jídelny a obývacího pokoje, je velmi populární uspořádání domácnosti. A k barovému pultu patří barová židle.

Kdo má židli, ten bydlí, a kdo má barovou židli, ten vidí svět s nadhledem, dala by se rozvinout známá hláška. Barovou židli dnes pořídíte už od pár korun, přesně do 400 Kč (jednu takovou najdete v naší galerii). Cenově směrem nahoru se hranice téměř nekladou, nejdražší kousek v naší galerii stojí lehce přes dvacet tisíc. Taková barová židle může být z nejrůznějšího materiálu, plastu, vyztuženého polypropylenu, chromu, hliníku v kombinaci s kůží nebo ze dřeva. Barevná škála i tvar provedení jsou velmi variabilní. Co byste však měli zohlednit, jsou parametry židle, tak aby se vám na ní dobře sedělo.

U barových židlí je důležitá jejich výška, ta se odvíjí od výšky baru. Přiměřená výška barových židlí je zhruba 75 centimetrů, která je ideální k barovému pultu o výšce 95 až 100 centimetrů, respektive sedák by měl být asi o 20 centimetrů níže, než samotný pult. Řada barových židlí však má i nastavitelnou výšku, což celou situaci řeší. Tak a teď stačí jen vybrat:

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Pohodlné křesílko - židle Gliss v zeleném odstínu Foto:

Moderní a hravé bydlení: 5x židle podle světových designérů

Židle, bez které se prostě bydlet nedá, jak známo, má mnoho podob. V současné době se kreativitě meze nekladou a vy si můžete vybírat z nepřeberné nabídky. Některé nikdy...

 

Článek

Na letošním veletrhu Salone del Mobile v italském Milánu představí společnost TON novou židli Split od designéra Arika Levyho Foto:

Novinka: Židle Split posunula ohýbání dřeva do 3. tisíciletí

Co je na židli Split tak unikátní? Mistr ohýbač vezme jeden kus dřeva, podélně ho rozdělí a pak každou polovinu ohne na jinou stranu.

Článek

Sezení nemusí bolet Foto:

Posaďte se – pan Židle přichází

Norský designer Peter Opsvik je ve světě bytového designu ikonou.

Článek

A máte krásnou lavičku Foto:

Návod: Vyrobte si jednoduchou lavičku ze dvou židlí

Staré židle není třeba vyhazovat.

reklama