reklama

Stylová svítidla kreslí hravé obrázky na zeď

Hra světla v prostoru činí z lampy umělecký objekt Foto: Hra světla v prostoru činí z lampy umělecký objektFoto: archiv Chen Bikovski

Chen Bikovská je designérka z Tel Avivu, která se podle vlastních slov zaobírá hrou světla v prostoru. V rámci svého projektu „Popup Lighting“ neboli „rozkládacího světla“ formuje světelné motivy, které propůjčují prostorám jedinečnou atmosféru, inspirují smysly a podněcují představivost.

Od dětství designérku Chen Bikovskou z Tel Avivu fascinují rozkládací knížky. Ty ji inspirovaly pro její kolekci „rozkládacích“ světel, neboť podle ní taková svítidla zprostředkovávají podobné zážitky, jaké zakoušejí i děti se svými knížkami.

První kolekce svítidel, kterou navrhla, zahrnovala motivy jelení hlavy, sovy a páva. Vypadají jako z papíru, ve skutečnosti jsou ale vyrobená z laserem řezaného plechu. Efektu rozkládací knížky autorka dociluje světlem. Ze zmíněných motivů má nejraději jelení hlavu – klasický, nostalgii vzbuzující nástěnný objekt, jejž důmyslně interpretuje prostřednictvím světla a dodává mu tím soudobý ráz. Autorka Chen Bikovská z Tel Avivu  Foto:

 Autorka Chen Bikovská z Tel Avivu

Hra světla v prostoru činí z lampy umělecký objekt. Čisté linie svítidla podtrhuje reflexe světla na zdi, která navíc předestřenými motivy podněcuje představivost. „Když jsem byla malá, milovala jsem rozkládací knížky. Dokázaly mě totiž vtáhnout do fantaskního magického světa, který pokaždé spouštěl mé sny. Kdykoli jsem jen otočila stránku, sklouzla jsem do králičí nory a podobně jako Alenka v říši divů jsem objevovala nový bájný svět skrytý v obyčejně vyhlížející knize.

Na výběr je z nejméně z pěti odstínů Foto: Na výběr je z nejméně z pěti odstínůFoto: archiv Chen Bikovski

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Kam byste si doma dali tohle svítidlo?  Foto:

Co takhle svítidlo ve tvaru kondomu?

Designer Jan Vacek navrhl svítidla ve tvaru kondomu.

Článek

Článek

reklama