reklama

Syrový loft z továrny na sušenky

Žádné načančané přeplácanosti. Tady vládne muž Foto: Žádné načančané přeplácanosti. Tady vládne mužFoto: Besch Design

Továrna na sušenky National Biscuit Company v oblasti West Loop na předměstí Chicaga má novou funkci. Dvoupodlažní loft situovaný ve vrchním patře této průmyslové budovy ohromuje prostorem a překvapuje zajímavými řešeními.

Největší zvláštností je bezpochyby kuchyně zřízená přímo v jedné ze starých pecí. Ze zdiva stále ještě vyčnívají ocelové úchyty jejich mohutných posuvných dveří.

Z okna opatřeného dvoukřídlými okenicemi lze z největší ložnice přehlédnout rozlehlou obývací část s klavírem v prvním patře. Stejně tak je dolů vidět i z odděleného a vyvýšeného koutu se sedací soupravou. Prostor prosvětlují hned dvě nad sebou vedené řady oken.

Na průmyslový ráz prostor upomíná očištěné cihlové zdivo a nikterak neskrývaná černě lakovaná ocelová konstrukce. Ta prostupuje celým interiérem a kontrastuje s bíle vymalovaným stropem. Původní koupelna byla stísněná. Při přestavbě dělníci místnost rozšířili a odhalili sádrokartonem původně zakrytou nosnou konstrukci.

Kuchyně našla místo přímo v jedné z někdejších pecí. Ze zdiva stále ještě vyčnívají ocelové úchyty jejich mohutných posuvných dveří Foto: Besch DesignHistorii hospodářského stavení připomínají různé zachované detaily, osvětlení v kuchyni je zavěšené na masivních řetězech a kladkách z původního vybavení, a na původní účel zdejších prostor upomínají i vystavené drobnosti z původního inventáře.

Snad z obavy, aby si tu majitelé nepřipadali jako pekaři na směně, projekt tyto chladné součásti kombinuje s dřevem.

Pro široký nástěnný dřevěný panel architekt záměrně upřednostnil starý materiál s patinou, když použil dřevo pocházející z někdejší venkovské usedlosti. Na této obložené části posléze spočinula část majitelovy sbírky elektrických kytar.

 (dah)

Projděte si fotky:

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Převaha pečlivě rozestavěných uměleckých zvláštností bez praktického využití nabízí otázku, jak asi tento prostor vypadá v reálném životě Foto: Uxus

Z bývalé obilnice vznikl osobitý loft uprostřed Amsterodamu

Příčky v tomto amsterodamském loftu neexistují. Jenom závěsy. Stačilo by vám to?

Článek

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu Foto:

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Pojďte si s námi projít domek z 30. let v Dublinu. Možná že ne všechno je přenosné do české kotliny, ale jedna věc určitě: Majitelka se nebála vytvořit si místo podle...

Článek

Dánská rodina Schnackových vsadila na bílý základ, který doplňuje výraznými barvami Foto:

Syté a výrazné barvy rozehrály celý byt

Kombinovat barvy je umění, kdo zvládne složit barevnou kompozici, vykouzlí si příjemné a efektní prostředí.

 

 

 

reklama