reklama

Takhle vypadá nejlepší český nábytek roku 2015

Vítězným výrobkem oceněným jako NÁBYTEK ROKU 2015 je „KOLEKCE LaVista“, kterou pro výrobní společnost JELÍNEK - výroba nábytku, s.r.o., navrhl designér Jaroslav Juřica. Foto: Vítězným výrobkem oceněným jako NÁBYTEK ROKU 2015 je „KOLEKCE LaVista“, kterou pro výrobní společnost JELÍNEK - výroba nábytku, s.r.o., navrhl designér Jaroslav Juřica.Foto: Asociace českých nábytkářů

Podívejte se na ty nejlepší kousky nábytku z dílny českých výrobců. Jsou jedinečné svým designem i kvalitou provedení.

Ve druhé polovině března vybrala Asociace českých nábytkářů to nejlepší z českého nábytku pro rok 2015. V rámci souboru veletrhů FOR HABITAT, který se již tradičně konal na výstavišti v Letňanech, obsadila první místo soutěže Nábytek roku 2015 kolekce LaVista designéra Jaroslava Juřici. Nejlepší nábytek hodnotila pětičlenná odborná porota na základě několika důležitých parametrů: funkčnosti, bezpečnosti, estetiky a vhodnoti použité technologie a materiálu.

Na vítězném stupni se umístila již zmiňovaná kolekce LaVista společnosti JELÍNEK, kterou odborníci označili jako „koncept, který se nebojí“. Součástí této kolekce je například postel LaVista, inspirovaná konstrukcí tzv. windsorské židle. Charakteristickým prvkem této židle jsou soustružené tyče. Ty se sice po staletí vyrábějí v různých podobách na celém světě. Nyní jsou ale zakomponovány s použitím moderních technologií i ručního zpracování ve zcela novém kontextu. Tím posteli dodávají jednoduchost a čistotu současného designu. Tradiční prvek je posouván do zcela jiných měřítek. Design postele kombinuje půvab tradičního řemesla s jemnou dávkou lidové architektury.

Celá postel je vyrobena z masivního dubu. Povrchová úprava je provedena přírodními oleji a je dostupná v různých barevných kombinacích, ať už v retro stylu, nebo dle vlastního požadavku zákazníka. Součástí kolekce je také zásuvková komoda a lavice, kde jsou použity charakteristické prvky profrézování horního dílu „sedáku“ a tvarovaných noh.

Mimořádné ocenění pro český nábytek

Asociace českých nábytkářů při příležitosti vyhlášení nejlepších novinek z oblasti nábytku, které jsou nyní dostupné na domácím trhu, vybrala ještě několik dalších sedacích souprav, židlí a křesel, které pokládá za mimořádně zdařilé. Prohlédněte si je v naší fotogalerii:

Klára Beščecová

Zdroj: Asociace českých nábytkářů


Mohlo by vás zajímat:

Článek

Procvičení rukou, tricepsového svalu – zvedáme tělo nahoru a držíme záda rovná Foto:

Zapojte nábytek a vyrobte si domácí posilovnu zadarmo

Kruhový trénink je vhodný pro domácí cvičení. Žádné speciální nářadí ani nepotřebujete.

Článek

Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby. Foto:

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!

Materiál na nábytek je všude kolem nás. Lze využít i bedničky na ovoce nebo přepravky.

Článek

Nábytek vzniká z kusů a dílů, které by skončily ve šrotu Foto:

COOL nábytek: Stolek z kola z boeingu, skříňka ze staré bomby

Lampičky, stoly, hodiny a spoustu dalších věcí do bytu dokáže vytvořit britská firma Fallen Furniture ze starých letadel.

reklama