reklama

Tekoucí kámen aneb Krásné kamenné mozaiky

Přírodní scenérii může lidská hra s kameny příjemně doplnit Foto: Přírodní scenérii může lidská hra s kameny příjemně doplnitFoto: Viralfact.com

S kamenem se dá tak vyhrát.

Kámen je velmi lákavý materiál nejen ke stavbě, ale také k výzdobě obydlí. Dnešní možnosti jeho zpracování a využití jsou vskutku velkorysé. Doma si můžete nejen vytvořit dojem skutečné kamenné zdi (z kamenného obkladu), ale také jedinečnou osobitou mozaiku!

K výzdobě domu, bytu nebo zahrady kamennou mozaikou můžete využít nejen oblázky nalezené někde na břehu řeky, ale také valouny ze specializovaných prodejen nebo kameny vlastnoručně posbírané kdesi v přírodě.

Ze spojení dřeva a kamene dýchá prostota a vřelost. Je to i tím, že chlad kamene zastírá umělecké dílo z něj vytvořené a pochopitelně i krb, byť v něm právě neplápolá oheň Foto: Ze spojení dřeva a kamene dýchá prostota a vřelost. Je to i tím, že chlad kamene zastírá umělecké dílo z něj vytvořené a pochopitelně i krb, byť v něm právě neplápolá oheňFoto: Home-designing.com

A pak už jde o to seskládat z nich nějaký obrazec. Touha vyzdobit si originální mozaikou svůj domov či oblíbené místečko na zahradě vedla k založení originálního podniku i manželský pár Naomi Zettlovou and Andrease Kunerta. Podívejte se na jejich výtvory, určitě ve vás zahlodá také chuť něco originálního vytvořit:

Inspirativní jejich dílka rozhodně jsou. Dokazují nám, že to nemusí být až tak těžké si něco zcela podle sebe doma vytvořit. Pro přípravu je nutné si uvědomit, na jaký podklad budete mozaiku lepit a zda tíhu kamene udrží. Pak je také důležité podklad očistit a zpevnit penetrací. Nezapomeňte ani na výběr správného lepidla. Jiné se používá pro interiér, jiné, nejlépe mrazuvzdorné, pro exteriér. Podrobný návod naleznete v odborných publikacích a rovněž přímo tam, kde prodávají kamenné obklady. Tam vám také rádi poradí, které lepidlo bude pro vámi vybraný kamenný materiál nejlepší.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Cítíte tu energii, která dýchá z mozaikové výzdoby této kuchyně? Zde jíte doslova očima ještě před vařením. Foto:

Inspirace: Krásné kuchyňské mozaiky

Rozveselte kuchyň mozaikou.

Článek

Zahrada vždy kombinuje živou a neživou přírodu, typickým prvkem jsou lucerny Foto:

V japonské zahradě má každá rostlina i kámen své místo

Japonci ve svých zahradách harmonicky spojují živou a neživou přírodu spolu s lidskými výtvory.

Článek

 

reklama