reklama

Tip: Vyrobte si krásnou jarní dekoraci ze smaltovaného nádobí

Hodí se hrnečky, pekáče, fantazii se meze nekladou Foto: Hodí se hrnečky, pekáče, fantazii se meze nekladouFoto: FTV Prima

Smalt je in!

Smalt byl doménou našich babiček, ale současné výzkumy potvrzují jeho oprávněné použití v kuchyni. Spojuje v sobě dobrou vodivost kovu a současně přidává neutrální vlastnosti skla, které je velmi šetrné k potravě. Navíc má v sobě barevný smalt neodolatelné kouzlo, které navodí pocit pohody a domácí atmosféru.

V pořadu Gondíci s. r. o. připravila floristka Vlasta Rypáčková Černá aranžmá v pekáči z klasických jarních květin a kůry ve zcela netradičním stylu.


Aranžérská základna vznikne z fortelného pekáče. Hezky jej vyplníme nasáklou aranžovací hmotou a pomocí kůrové dýhy, která je tenoučká jako papír, si ho rozčleníme podélně do sekcí a pásů. S členěním nám pomohou také větvičky. Prostor mezi pásy vyplníme mechem, rozmarýnem, břečťanem a barvínkem. Zapícháme tam třeba listy kaliny, listy a pro barvu výrazné květy čemeřice, pryskyřník (Ranunculus), prorostlík (Bupleurum), odlehčíme travinami. Prostě z dostupného materiálu uděláme lesní a jarní „houští“.

Návod najdete zde na videu:

„Chceme-li dosáhnout ještě většího akcentu, naaranžujeme naležato po obvodě lehce zavadlé tulipány, se kterými se snadno pracuje. Po doplnění vody budou zase svěží, ale udrží si vodorovnou polohu,“ radí Vlasta Rypáčková Černá.

Podobné prima nápady najdete v pořadu Gondíci s. r. o. vždy v sobotu v 16.25 na Primě.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Krása oranžových tulipánů Foto:

Veselá velikonoční dekorace, kterou zvládnou i děti

Ať už si ji vyrobíte pro sebe, či jako dárek, navodíte s ní jarní atmosféru.

Článek

Jednoduché, efektní. Za jedno odpoledne vyrobíte originální obraz Foto:

Pusťte jaro k sobě domů. 13 tipů na rychlé dekorace

Jaro nemusíte mít jen za okny, ale můžete ho mít přímo uprostřed pokoje.

Článek

Nevadí, že nemáte zahrádku Foto:

Jak vypěstovat čerstvé bylinky doma na parapetu

Vypěstovat si čerstvé bylinky brzy na jaře není žádný zahradnický kumšt, ale je třeba dodržet jisté zásady.

reklama