reklama

TREND: Neopracované dřevo v interiéru. Co třeba využít polínka? Hodí se i na stěnu

Stoleček z planého roští a pár kmínků náletových stromků Foto: Stoleček z planého roští a pár kmínků náletových stromkůFoto: Lushome.com

Přírodní materiály vnášejí do bytu klid.

Dřevo k bydlení neodmyslitelně patří. V poslední době se ale prosazuje trend, kdy jednotlivé dřevěné předměty mívají neopracovaný vzhled. Pryč je lesk a hladký povrch a překotně se dostává na výsluní nejen hrubá struktura, ale i části polínek s kůrou. Jako by do našich domácností zavál vítr hřejivý pozdrav přírody. Jen se podívejte do naší galerie, jak to moderním interiérům s neopracovanými kousky dřeva sluší!

Velmi zajímavé je zejména začlenění složených polínek určených pro krb do dekorativnosti interiéru. Takové místo se stává zvláště v zimě neustále se proměňujícím se obrazem. Krásný je i obklad stěn z plátků kulatiny nebo malé stolečky z nejen úzkých kmínků, ale i statných kmenů. Zvláštní kapitolou jsou pak samorosty a silnější větve proměněné třeba ve svícen.

Funkční ozdoba interiéru. Až se zatopí, polínka ubudou a ta nová pak vytvoří trochu jiný obraz Foto: Funkční ozdoba interiéru. Až se zatopí, polínka ubudou a ta nová pak vytvoří trochu jiný obrazFoto: Houzz.com

Třeba i vy naleznete při procházce lesem nějakou zajímavou dřevěnou ozdobu vašeho bytu. Stačí se pro inspiraci zadívat do naší galerie a jistě přijdete na způsob, kde a jak by se právě u vás doma mohla vyjímat.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Inspirace pro malý šatník  Foto:

15 geniálních triků pro malý šatník

Máte doma málo místa? Určitě ano, s nedostatkem prostoru bojuje každý. Tyhle rady by vám ale mohly pomoct.

Článek

Kuchyně ve tvaru U poskytuje dostatek prostoru Foto:

Designérka si vytvořila za pár korun útulnou kuchyni ve stylu Provence. Jak ušetřila?

Podíváme se, jak bydlí designérka Denisa, která se jednoho dne rozhodla utéct z Prahy a obydlet kout – starý dům 30 km od metropole.

reklama