reklama

Upleťte si nábytek!

Nemusíte nic plést, stačí naházet tlustovlákna do kouta a pak do nich pořádně žuchnout Foto: Nemusíte nic plést, stačí naházet tlustovlákna do kouta a pak do nich pořádně žuchnoutFoto: MoMu / Bauke Knottnerus

Proč plést jenom svetry?

Když je řeč o nábytku a pletení, hned se nám vybaví proutí, ratan, nebo něco umělého na ten způsob. Holandský umělec Bauke Knottnerus šel ale zcela jinou cestou, než aby se vydal lovit materiál někde v křoví. Přišel se zajímavým nápadem a sám si neobvyklý materiál k pletení nechal vytvořit. Jde o opravdu velké tlusté vlákno z látky plněné pružnou hmotou, které buď nechal jen tak smotané, nebo z něj pomocí obrovité jehly upletl ležérní věci k sezení, k ležení, anebo jen tak k lenošení.

Měkké, útulné

Podařilo se mu skloubit umění, módu a design nábytku tak zajímavě, že bylo jeho propletené dílko vystaveno také v Muzeu módy v provincii Antverpy s názvem MoMu na výstavě UNRAVEL – pletené oděvy v módě. I když od neobvyklé výstavy uplynuly už více jak dva roky, inspiraci Knottnerusova kolekce rozdává dodnes. Zima sice skončila, ale někde na chatě, nebo na pláži se můžete Baukeho nápady inspirovat a také si něco z dlouhé chvíle uplést. Jak to ale uděláte potom s dopravou domů, to už necháme na vás.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

V Dílnách tvořivosti vznikají věci pro radost i k užitku Foto: Roman Mlejnek a www.dilnytvorivosti.cz

Hodiny z gramodesky? Tipy na hravé doplňky

Jsou to drobnůsky - hodiny ze starých gramodesek, vonné svíčky, pestrobarevné zápichy do květináčů a přesto dokáží změnit atmosféru vašeho domova.

Článek

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper Foto: Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Palety jsou zkrátka fenomém. Lze s nich kouzlit neuvěřitelné kreace.

reklama