reklama

Už nepotřebujete balkon. Umí ho nahradit tohle vychytané střešní okno

Skvělý nápad! Foto: Skvělý nápad!Foto: archiv Aldany Ferrer Garciové

Balkonu nemá každý byt. Pro ty, kdo při koupi nemovitosti slevili ze svých požadavků, je tu útěcha v podobě okna s vyklápěcím rámem. Není vůbec špatné!

Okno s rozkládacím rámem od americké architektky a designérky Aldany Ferrer Garciové dovoluje vyhřívat se na slunci i uvnitř. Koncept nazvaný More Sky (více oblohy) by bylo možné uzpůsobit oknům vícero typů, takže by jej šlo instalovat do rámu stávajícího okna. Vyklápěcí rám má být dřevěný, součástí komplikovaného okna je pochopitelně i několikadílná skleněná výplň jakož i vyklápěcí křesílko. Koncept totiž počítá s pohodlným sezením tak, aby opřený člověk mohl pozorovat oblohu. To se vám v nižších patrech bez balkonu hned tak nepodaří!

„More Sky je příhodný koutek, který obyvatelům menších bytů zajišťuje přístup ke slunci a čerstvému vzduchu,“ popisuje autorka návrhu. Smyslem jejího okna, jak dodává, je zlepšit život obyvatelům hustě osídlených měst. Dobrá myšlenka. Nezbývá než doufat, že nezůstane jen na papíře, resp. u prototypu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Nepostradatelná majoránka  Foto:

Majoránka je nenápadná bylinka s exotickým původem

Majoránka je u nás dobře známé, a snad dokonce nejvíce používané koření. Málokdo by asi hádal, že má exotický původ, pochází ze Středomoří a používaná je již od starověku.

Článek

Vyrobte dětem modelínu doma, budete přesně vědět, co obsahuje Foto:

Vyrobte si domácí modelínu za pár korun. Je jedlá a vydrží až půl roku

Tahle modelína se nevaří, je hotová za čtyři minuty a vydrží půl roku. A když dítě kousek sní, nic se mu nestane.

reklama