reklama

V tomto kostele se modlívala královna Alžběta II. Teď ho předělali na luxusní bydlení

Luxusní bydlení z kostela Foto: Luxusní bydlení z kostelaFoto: profimedia

V chodbě zpovědnice, vitráže v oknech, gotická klenba...

I v Česku najdeme tzv. odsvěcené kostely, tedy stavby které přestaly sloužit církevním účelům a našly nové uplatnění jako kulturní centra či galerie, mnohdy bohužel jako skladiště či nechvalně proslavená dikotéka v původně kostele sv. Michala v centru Prahy. 

V anglickém hrabství Hertfordshire je ale na prodej kostel, který byl předělán na velmi originální bydlení. Původně svatostánek, kam se chodívala jako malé dítě modlit i královna Alžběta II, je v nabídce za 2 500 000 liber. Majitel Carmen Redondo ho za posledních 13 let nechal zrekonstruovat a z opuštěného kostela pro chudé se stalo opravdu ojedinělé luxusní sídlo.Církev nezná pojem odsvěcení, pokud stavba nebyla alespoň zčásti zbořena. Tedy se předpokládá, že stavba, která už neslouží bohoslužbě, bude počestně využívána.  

Projděte si galerii a budete překvapeni, jak útulné bydlení vzniklo v prostoru, kde jsou vysoké stropy, kamené gotické oblouky, vysoká úzká okna s vitrážemi. Prvky kostelní architektury zůstaly vtipně zakomponovány v nové domácnosti.


 

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Bývalý kostel poskytl celkovou plochu 511 metrů čtverečních. Foto:

Bydlení v kostele: Pohádka, kterou si zamilujete

Moderní bydlení ve zrušeném kostele pro rodinu se třemi malými dětmi? V Chicagu se do této výzvy pustila designérská kancelář Linc Thelen Design ve spolupráci...

Článek

Tento byt asi najde díky své jedinečné poloze velmi rychle nového majitele Foto:

Jeden byt na devíti patrech? Podívejte se, jak se bydlí ve věži kostela

Originální byt v hodinové věži bývalého kostela je na prodej za 35 milionů.


reklama