reklama

Vánoce jsou také svátky jídla. Máme 20 kouzelných tipů, jak prostřít

Ježíšek může konečně přijít! Foto: Ježíšek může konečně přijít!Foto: Luxurytable.cz

I dobré jídlo patří k Vánocům. A ač to třeba jindy moc neřešíme, tak o svátcích si většina z nás dává opravdu záležet na tom, jak prostřít.

Ve spoustě českých domácností máme o tom, co se bude servírovat na Štědrý večer jasno – kapr a bramborový salát to jistí. A příliš neexperimentujeme, ani co se týče jídelníčku na další sváteční dny. Máme ale jasnou představu o tom, jak bude vypadat náš letošní štědrovečerní stůl? Vytáhneme stejný sváteční ubrus jako předchozí roky, nebo vyzkoušíme nějaký úplně nový v barvách, které jsme si vždycky tajně přáli?

Výběru servisu věnujte maximální pozornost. Nadčasovost a kvalita vás mohou bez přehánění doprovázet celý váš život. A nejenom o Vánocích Foto: Výběru servisu věnujte maximální pozornost. Nadčasovost a kvalita vás mohou bez přehánění doprovázet celý váš život. A nejenom o Vánocích. Foto: Leander

S dostatečným předstihem bychom měli zkontrolovat sváteční porcelánový servis, abychom příliš pozdě nezjistili, že po nehodě o loňských Vánocích už není kompletní. A určitě se vyplatí přepočítat sklenice na víno, pivo, sekt i nealkoholické nápoje, právě v tomto případě můžeme nákup nového setu zvládnout i bez větších zásahů do rodinného rozpočtu.

Stylový servis od Villeroy & Boch je nepřehlédnutelný, ale všimněte si i nápaditých jmenovek a zdánlivě ledabyle poházených perníčků Foto: Stylový servis od Villeroy & Boch je nepřehlédnutelný, ale všimněte si i nápaditých jmenovek a zdánlivě ledabyle poházených perníčků. Foto: Luxurytable.cz

Samostatnou kategorií je servírování vánočního cukroví. S jeho přípravou jsme strávili dost času, takže je logické, že bychom ho rádi nabídli na elegantním etažéru nebo originální míse. Hodit by se mohly i stylové misky na sušené ovoce a něco slaného. A co sváteční snídaně, i na ni jsme připraveni?

Sváteční kávu si dopřejte v nejlepším porcelánu, který doma najdete, bude chutnat dvojnásobně Foto: Sváteční kávu si dopřejte v nejlepším porcelánu, který doma najdete, bude chutnat dvojnásobně. Foto: Leander

Pokud hledáte inspiraci pro sváteční stolování, podívejte se do naší fotogalerie. Najdete v ní stylový porcelán, sklo, ubrusy i ubrousky vhodné na vánoční tabuli, ale i nápady pro servírování kávy či čaje.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Christmas Light Lucerna 12cm od Villeroy & Boch, cena 860 korun Foto:

Rozsviťte si advent. 20 stylových svícnů a svíček

Nešetřete svíčkami. Jejich plamínky k adventu patří.

Článek

Naše kuchyně čeká po roce znovu zatěžkávací zkouška. Zkontrolujme už teď, jestli máme opravdu všechny pomůcky na pečení. Foto:

25 tipů pro vánoční pečení. Aby příprava cukroví byla radost

Na pečení cukroví je zatím čas, jste si ale jistí, že vám nic nechybí? Nebo co si zjednodušit život a pořídit si nějakou chytrou věcičku – třeba silikonový vál, který po...

Článek

Vánoční trendy 2016. Jaké ozdoby letos pofrčí? - Obrázek 1 Foto:

Vánoční trendy 2016. Jaké ozdoby letos pofrčí?

Pastelové barvy v zimě? Letos se budou hodit i na vánoční stromeček.

reklama