reklama

Vařte jako profesionálové – v kovové kuchyni

Černá kuchyně láká svou záhadností. Foto: Černá kuchyně láká svou záhadností.Foto: Archiexpo.com

Nevšední zážitek z vaření dokáže vytvořit i pouhé prostředí, kde své kulinářské výtvory připravujete.

Kuchyňská linka, kde převážnou většinu povrchů tvoří kov, pak působí nesmírně profesionálně. Stačí se podívat do naší galerie a uvidíte, že kov nemusí vždy znamenat chlad a odtažitost. Jen si s ním designér musí umět dobře poradit.

Zatímco kuchyně vyvedené ve dřevě hřejí už svou pouhou přítomností v místnosti, u kovových je to spíše naopak. Na druhou stranu se nám ale vybaví profesionální vybavení zákulisí restaurace, kde vládne zručný šéfkuchař a kde se nebojí spojit moderní techniku s klasickými postupy.

Kovová kuchyň nemusí mít jen jednu stříbrnou barvu. Foto: Kovová kuchyň nemusí mít jen jednu stříbrnou barvu.Foto: Wavsearch.com

Další vlastností kuchyní vyvedených v kovu je jejich dojem čistoty, který vyvolávají. Ostatně bez obavy poškození můžete někdy použít i mírně agresivnější čisticí prostředky, protože další výhodou kovu je jeho odolnost. Proto se setkáte u tzv. venkovních kuchyní právě s jejich kovovým povrchem.

Začlenit moderní kuchyň s kovovým povrchem do bytu či rodinného domu se může na první pohled zdát trochu přehnané. Designéři si ale umějí nejen s kovem, ale i s dalšími materiály a jejich spojením pohrát tak, že výsledek stojí za to. Několik příkladů v naší fotogalerii vás o tom přesvědčí.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Milionový vynález šetří námahu a čas Foto:

Milionový vynález do kuchyně šetří čas

Kuchař Johannes Schreiter zaskakuje o nedělích se svým bratrem Josefem, který je nyní průmyslovým designérem, v jedné restauraci ve Frankfurtu nad Mohanem. A vynalezli...

Článek

Strohost zařízení této kuchyně skvěle rozbíjejí poctivě zrenovované trámy. Foto:

Inspirace: Kuchyně v podkroví jsou útulné a mohou být i obrovitánské!

Podkroví bývávalo dost často nevyužívanou částí stavby. S moderními materiály se ale daří i pod střechou vybudovat pěkné bydlení.

Článek

Středomořská kuchyně  Foto:

Středomořská kuchyně – zdravá inspirace z dovolené

Pobřeží Středozemního moře je jednou z českými turisty nejnavštěvovanějších destinací v období dovolených, ale i různých poznávacích zájezdů po celý rok.


reklama