reklama

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!

Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby. Foto: Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby.Foto: Crathubs.com

Materiál na nábytek je všude kolem nás. Lze využít i bedničky na ovoce nebo přepravky.

Nábytek nebývá vždy nejlevnější záležitostí, a tak se zruční kutilové pouští do nápaditých řešení. Přepravky a nejrůznější přenosné bedničky tak získávají ještě na větší hodnotě. Kromě přepravního obalu se stávají rovněž základem pro účelný a často i vkusný nábytek.

Vyskládejte umělohmotné přepravky bokem na sebe, rázem máte stěnu, která oddělí ložnici od obývacího pokoje. A co víc! Vznikne díky této barevné přepážce i spousta úložného prostoru. Přepravky můžete ale také svázat k sobě, trochu zaříznout a vykouzlit si doma nízkou příruční knihovnu. Případně přepravky obrátit vzhůru nohama, připevnit objímku se žárovku a šup – osvětlení s originálním stínítkem je na světě.

Knihovna, kterou s knížkami snadno přestěhujete kamkoliv. Stačí vzít bedničky a přenést je. Foto: Knihovna, kterou s knížkami snadno přestěhujete kamkoliv. Stačí vzít bedničky a přenést je.Foto: Homedit.com

Podobné je to i s dřevěnými bedničkami. S těmi je v určitém smyslu i jednodušší práce, stačí totiž s nimi nakládat jako s klasickými prkénky. Díky šroubkům, kovovým spojkám a hřebíkům se tak na stěně může zjevit sada originálních poliček, před gaučem vkusný konferenční stolek nebo u stěny zaparkovaná pojízdná komoda.

Možností je spousta. V naší galerii naleznete jen zlomek toho, co ve světě zdatní kutilové a designéři s přepravkami vyvedli. Jak je ale z některých záběrů patrné, bedničky se mohou stát i skvělým doplňkem a oživením klasicky vyhlížejících domácností.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Sežeňte hezký vyčištěný klacík, popř. bambusovou tyčku Foto:

Návod: Vyrobte si krásný závěs z knoflíků

Možná se u vás doma nashromáždily desítky knoflíků. Tak je využijte.

Článek

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper Foto:

Také milujete „recy věci“?

Palety jsou zkrátka fenomém. Lze s nich kouzlit neuvěřitelné kreace.

reklama