reklama

Venku je zima a fitka jsou drahá? Máme pro vás tipy na levnou domácí posilovnu

Jak si zařídit domácí posilovnu? Foto: Jak si zařídit domácí posilovnu?Foto: istock.com

Určitě to znáte. Je sobota ráno a konečně máte čas pro sebe něco udělat a zajít do fitka. Ale venku mrzne a vy si říkáte – kéž bychom tak byli bohatí a měli doma vlastní posilovnu! Dobrá zpráva – na to, abyste si doma jednu zařídili, nemusíte být žádný Rockefeller.

Pokud zrovna nebydlíte v prostorné vile, budete se muset trochu uskromnit. Rovnou zapomeňte na běhací pásy, rotopedy a eliptický trenažér. To ale vůbec nevadí, mnoho fitness odborníků stejně razí teorii, že nejlepší posilovací cviky jsou takové, kde využíváte váhu svého těla. Aby ale cvičení nebylo příliš monotónní a neničili jste si tělo, je potřeba se vybavit několika pomůckami.

Jógamatka

Podložka na cvičení jógy je úplný základ. A to i pokud doma plánujete jen posilovat. Po několika sklapovačkách na parketách by vás totiž víc bolela záda než břišní svaly. A jestli máte doma měkoučký koberec, určitě ho nechcete co týden čistit od potu!

istock-587521910 Foto: Foto: istock.com

 

Švihadlo

Ať už je vaše posilovací rutina jakákoli, vždy by jí mělo předcházet alespoň krátké kardio. Můžete se rozehřát sérií jumping jacks, několika svižnými pozdravy slunci nebo skoky přes švihadlo! Jen pokud máte nižší stropy, pozor na lustr.

istock-603267490 Foto: Foto: istock.com

Činky

Cvičit pouze s vlastní vahou sice zcela dostačuje, pokud jde například o břišní partie, chcete-li ale zapracovat na svých bicepsech, budete potřebovat set činek. Ty navíc můžete zapojit i do dalších posilovacích cviků, jako jsou klasické sedy lehy.

Činky. Foto: Foto: istock.com

 

Over Ball

Tenhle malý, napůl vyfouklý balónek je často trochu neprávem podceňovaný. I když ho asi znáte spíše z jógy nebo pilates, vypomoci si jím můžete i během dalšího cvičení. Pokud vás při posilování břicha často bolí záda, zkuste si je vypodložit právě Over Ballem. Stejně tak most, kterým se posilují hýžďové svaly a svaly pánevního dna, nabude úplně jiných rozměrů, pokud umístíte balónek mezi kolena a budete do něj aktivně tlačit.

S overballem posílíte i hluboký stabilizační systém Foto: Foto: profimedia

 

Gymnastický míč

Pokud vás obyčejné cviky jako sedy lehy, prkno nebo most začnou nudit, zapojte do sestavy gymnastický míč! Že je moc veliký a bude všude překážet? Nebojte se, pokud si s ním zrovna nebudou hrát vaše děti, můžete ho zaparkovat k pracovnímu stolu a používat ho místo židle.

istock-636223800 Foto: Foto: All

 

Posilovací guma

Jde sice o nenápadný pruh plastu, dokáže ale zázraky. Ať už jsou vaší problémovou partií nohy, hýždě, paže nebo břicho, s tímhle gumovým pomocníkem bude tvarování postavy o něco snazší. Skvěle se navíc hodí i pro závěrečně protahování – pokud například nedosáhnete na špičky, uchopte gumu každou rukou za jeden konec a smyčku přehoďte přes chodidla!

istock-828172578 Foto: Foto: istock.com

 

Blok

A opět jedna pomůcka, která je nezbytná pro protahování nebo třeba jógu. Pěnová cihlička vypomůže tam, kde jsou vaše končetiny krátké. Ideální je pro pozici bojovníka nebo závěrečnou relaxaci, kdy si jí můžete vypodložit záda v oblasti hrudního koše a příjemně uvolnit napětí.

istock-619510890 Foto:  Foto: istock.com

(az)

Další články:

Článek

Jak spálit pohybem co nejvíce tuků? Foto:

Chcete zhubnout? Zvolte pohyb, který pálí tuky!

Trávíte hodiny pocením na rotopedu, běháním nebo skákáním přes švihadlo? Vyčerpávající pohyb vám sice může pomoct k perfektní fyzičce, službu v oblasti hubnutí vám ale...

Článek

Procvičování tricepsů Foto:

Kdo židli má, bydlí… a je fit. Efektivní a jednoduché cvičení s využitím nábytku

Rychlá pomoc při práci u počítače i pro ženy na mateřské. Potřebujete se zbavit bolestí zad? Nebo chcete pevnější figuru? Dosáhnete toho i doma, stačí si najít pár volných...

Článek

Jak si zařídit domácí saunu? Foto:

MANUÁL: Toužíte po domácí sauně? 8 kroků, jak ji zařídit

Sauna nemusí být výsadou jenom zbohatlíků, ale klidně se může stát součástí vašeho interiéru. Jestliže vám dělá dobře po těle i po duši, popřemýšlejte, zda by vám nestálo...

Článek

Malé chyby, které ovlivní hubnutí Foto:

5 malých, ale zásadních chyb, které ovlivní vaše hubnutí

Jde o zdánlivé maličkosti, přitom mohou zásadně ovlivnit vaši snahu o shození kil. Neděláte tyto chyby náhodou taky?

reklama