reklama

VIDEO: Jak si vyrobit vlastní stírací losy

Stírací losy Foto: Stírací losyFoto: Petr Němeček

Stírací losy jsou skvělá zábava.

Jak oznámit manželovi/partnerovi, že jste těhotná? Jak dát vybrat dětem program na sobotu? Jak s vtipem rozdat úkoly v rámci předvánočního úklidu? Třeba pomocí stíracích losů. Ano, i doma si můžete vyrobit šedivou vrstvu, která skrývá případnou výhru na klasických losech v loteriích. Potřebujete jen bílou voskovku a akrylové barvy, které za pár korun koupíte v obyčejném papírnictví. Po zaschnutí lze jednoduše mincí šedivou krycí vrstvu odstranit stejně jako u běžných losů. Stírací losy jsou skvělá zábava na letní tábor i vtípek na párty. Jak si je vyrobit? Podrobný postup najdete na videu níže, tady co budete potřebovat:

Budete potřebovat:

Papír
Mycí prostředek na nádobí (jar)
Akrylové barvy, ideálně bílou a černou, aby vznikla šedivá
Bílá voskovka
Propiska/nestíratelný fix
Štětec
Kružítko nebo skleničku, kterou obkreslíte, aby vám vzniklo kolečko

Postup

Pokud si chcete s losy fakt vyhrát, můžete si text vytiknout na tiskárně, různě je dozdobit a podobně. Pokud je budete vyrábět třeba na táboře, stačí obyčejný papír, vše můžete napsat v ruce jako my na videu a pro kolečko použijte něco s kulatým dnem, co prostě obkreslíte. Do koleček vepiště výhru, pak ji přetáhněte bílou voskouvkou, ta nápis ochrání před akrylovými barvami. Pak si udělejte směs akrylových barev s jarem - barvu jarem moc neřeďte, aby zůstala kryvá. Stejně tak dejte jen trochu černé, pokud chcete kovově šedou barvu.

Podívejte se na video, jak je to jednoduché:

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jednoduché ostření nůžek  Foto:

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Tupé nůžky jsou za trest.

Článek

Vytuněný reprák Foto:

VIDEO: Vyrobte si vlastní reprák k mobilu. Má skvělý zvuk i výrazné basy

Kuchyňská utěrka a jednorázové kelímky jsou vše, co potřebujete.

Článek

Květináče natřené tabulovou barvou mají šmrnc.  Foto:

Tabulová barva je skvělá dekorace: Zkuste ji na květináč, dýni či schodiště

Přemýšlíte, co udělat s nevzhlednou darovanou lednicí, otlučenou skříňkou, případně byste rádi vnesli do svého domova nějaký nový zajímavý prvek? Zkuste to s tabulovou...

reklama