reklama

VIDEO. Utajované sídlo Applu natočil dron

Dvanáct tisíc zaměstnanců Applu bude pracovat v jedné budově Foto: Dvanáct tisíc zaměstnanců Applu bude pracovat v jedné budověFoto: http://inwallspeakers1.com/apple-headquarters-construction/

Firma Apple je známá svým tajnůstkářstvím. O to cennější je video, které natočil dron vyslaný nad její budoucí nové sídlo.

Nové sídlo firmy Apple ve městě Cupertino v Kalifornii bylo vyprojektované ještě za života jejího charismatického zakladatele Steva Jobse. Protože každá stavba potřebuje schválení úřadů, musel tajnůstkářský Apple předložit plány na její stavbu. Takže podoba budovy je známá. Má se jednat o prstenec, který podle Jobse bude připomínát letající talíř.

Nicméně s tím, jak stavba nového sídla Applu pokročila, strefuje se do projektu Apple Campus II stále více posměváčků. Jeden z nich dokonce nad přísně střežený pozemek vyslal dron s kamerou.

Nové sídlo firmy Apple
Prstenec se čtyřmi nadzemními podlažími
Uvnitř prstence bude volná plocha 150 akrů
Jediná tabule skla není rovná
Obvod prstence bude 1620 m
Firmu s jablkem ve znaku si kritici dobírají za pokrytectví, s nímž na jedné straně hovoří o „zelené“ stavbě, ale na straně druhé už nezmiňuje vysoké ekologické náklady svého megalomanského projektu. Ona zátěž vyplývá z přesunu tisíců nákladních aut zeminy pro zajištění podzemního parkování pro dvanáct tisíc zaměstnanců. Solárními panely obložená střecha ani sebevětší plocha zeleně kolem kruhového objektu s průměrem kolem 600 metrů už z Campusu II šetrnou stavbu zřejmě neudělá. Hlína odbagrovaná tři patra pod úroveň terénu totiž o přístupu investora vypovídá víc než efektní povrchové úpravy a instalace.

Pro stavbu vyrobíme největší skleněnou tabuli na světě pro architektonické účely," chlubil se Steve Jobs.

Blíže hodnotit sídlo, jehož hrubá stavba má být hotová koncem roku 2016, je ale předčasné. Jak stavba pokračuje, se podívejte na videu:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Lépe by kuchyňské skřínky v akváriu zamaskoval už jen David Copperfield   Foto:

Kuchyňská linka plná ryb. Jen kam se dává nádobí?

Kuchyně pro milovníky podmořského nebo sladkovodního světa...

Článek

Dům jistí ocelové skoby Foto: profimedia

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Máte rádi život na hraně? Tak toto je přesně dům pro vás!

Článek

K této rampě by se supi slétávali zbytečně – pád do vody jezdce v kořist nepromění Foto: Visit California

Hrát na souši je out. Golfisté i skejťáci teď sportují na vodě

Co má společného golf, skateboarding a plavání? Minimálně to, že tyto sporty můžete provádět de facto na vodě.

reklama