reklama

Víkendový relax po mexicku: Vyčistit zbraně a dobít baterky

Být tak ve Valle de Bravo v bezpečí před únosci, byla by tato terasa jak stvořená ke grilování Foto: Být tak ve Valle de Bravo v bezpečí před únosci, byla by tato terasa jak stvořená ke grilováníFoto: Jaime Navarro Soto

Valle de Bravo je oblast u jezera dvě hodiny od Mexico City. Za odpočinkem sem do svých haciend míří tisíce milionářů. V poslední době se to ale míjí účinkem.

Místní kopce s borovými lesy bývaly oblíbeným místem výletníků. Odpočinout si od stresu a vyčistit smogem zanesené plíce se tu ale v posledních letech nevyplácí. Koncem léta 2014 tam policie oficiálně evidovala tři únosy, což je na oblast se 60 000 obyvateli na mexické poměry dost. Únosy totiž příbuzní či přátelé obětí hlásí jen výjimečně. Varování gangů, že buď zaplatí příbuzní penězi, nebo unesený životem, neradno v Mexiku brát na lehkou váhu. Až příliš mnoho lidí, kteří se sem přijeli nechat unášet dojmy z nedotčené přírody, již odjelo v kufrech cizích aut a skončilo s kulkou v hlavě. Vzhledem k tomu, že únosů speciálně ve Valle de Bravo přibývá, na zdravotní procházku do zdejší přírody míří čím dál méně dobrodruhů.

Přízemní dům San Sen výmluvně ilustruje, jak krásně by ve Valle de Bravo mohlo být. Hacienda od architekta Alejandra Sáncheze Garcíi je zajímavá hlavně tím, že namísto prvoplánového luxusu nabízí spíše kontakt s přírodou. Dům schovaný mezi vegetaci na pozemku o rozloze 850 m² je postavený se zřetelem na relaxaci jak uvnitř, tak i venku. Stavba, která kvůli členitému terénu z jedné strany spočívá na ocelových pilířích, za tím účelem nabízí rozlehlé terasy i zelená atria mezi místnostmi.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Výhodou komunitního stavění jsou i společně navržené společné prostory. Interiér domu architektů ze studia Heide von Beckerath Architekten v berlíndské Flottwellstraße Foto:

Vyberte si souseda: Lidi si společně staví bytové domy

Vzdáleně to připomíná stavební družstva: lidé si společně pořídí pozemek, najmou architekta a postaví dům.

Článek

Velikonoční verze  Foto:

Co takhle pořídit si hnízdo do bytu?

Útulné hnízdečko místo gauče?

Článek

Nábytek vzniká z kusů a dílů, které by skončily ve šrotu Foto:

COOL nábytek: Stolek z kola z boeingu, skříňka ze staré bomby

Lampičky, stoly, hodiny a spoustu dalších věcí do bytu dokáže vytvořit britská firma Fallen Furniture ze starých letadel.

reklama