reklama

Víte, kde vznikl bar? A jaký si vybrat domů?

Nemusíte pro barový pult vyčlenit ani moc místa, stačí, když vtipně využijete prodloužení pracovní desky kuchyňské linky. Foto: Nemusíte pro barový pult vyčlenit ani moc místa, stačí, když vtipně využijete prodloužení pracovní desky kuchyňské linky.Foto: Ifavhomedecors.com

Na skleničku? Do obýváku nebo kuchyně! Inspirujte se v naší galerii.

Pohodová atmosféra, příslib zajímavých zážitků, chutné nápoje a dobrá společnost, to vše se nám snoubí s kvalitním podnikem, kterému říkáme bar. Proč si ale nepřenést alespoň část lákavého prostředí domů? Svůj vlastní domácí bar si můžete zřídit poměrně jednoduše a při nedostatku prostoru pro něj nepotřebujete ani mnoho místa.

Existují vlastně tři způsoby, jak si bar doma vykouzlit. První možností je zabudovat vyšší pracovní desku ke kuchyňské nižší již při pořizování kuchyně. To je dnes asi nejčastější způsob. Takto vyvýšený pult pak skvěle oddělí kuchyňský kout od obývací části pokoje a hodí se nejen k popíjení drinků, ale i pro rychlé občerstvení, třeba spěšnou snídani.

Kde se bar vzal?
Vznikl v době kolonizace Ameriky. Dobyvatelé rádi oslavovali své úspěchy a kočovní osadníci se také potřebovali někde občerstvit a pobavit. Místo evropských hostinců šli ale za dobrou společností do tzv. saloonů. Tam však bylo zapotřebí jasně vymezit hranici mezi prostorem, kde se pohybují hosté a kam smí jen ten, kdo nalévá. Vznikl tedy předěl, který z francouzského Barriere lidé zjednodušili na bar. Zprvu šlo jen o prkno na dvou sudech, později se ale barový pult zdokonalil a stal se pevnou součástí náleven.

Druhá varianta už počítá s tím, že máte doma dost místa a vybudujete si v některém z koutů speciálně upravené místo zaslíbené přímo příjemnému popíjení a klábosení. Takový bar může věrně kopírovat ty, které z restaurací a nočních podniků známe.

Přenosné bary

Třetím způsobem, jak si doma bar zřídit, je využít již hotových malých barových pultů, z nichž některé se dokonce dají přesunovat po místnosti. Tato varianta je nejvhodnější do menších bytů. Vy si pak můžete zřídit bar v kterékoliv části bytu.

Designéři malých barových pultů už dopředu mysleli na skladnost a maximální využití úložného prostoru. Vy tak koupí získáte nejen vyvýšenou odkládací plochu, ale k tomu rovněž výborné místo pro uskladnění lahví s vínem, odkládací prostor pro všelijaké skleničky, nebo pro jednotlivé lahve vzácného alkoholu. K tomu přidejte zajímavý tvar a materiály, z nichž je malý bar vyroben, a do vašeho bytu přibude vkusný a účelný typ nábytku.

V naší galerii jsme se tentokrát zaměřili na moderní, menší či jinak nápaditě začleněné barové pulty. Ty malé a samostatné jsou skladné, tolik nepřekážejí a dají se využít hned, jak dostanete chuť popíjet něco nevšedního. A až k vám dorazí návštěva, určitě ocení, jak stylově jste na ni připraveni.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Cítíte tu energii, která dýchá z mozaikové výzdoby této kuchyně? Zde jíte doslova očima ještě před vařením. Foto:

Inspirace: Krásné kuchyňské mozaiky

Rozveselte kuchyň mozaikou.

Článek

Stěrka vytvoří celistvou plochu Foto:

Co za kuchyňskou linku? Co třeba stěrku

Obklady, sklo, nerez nebo třeba stěrka ochrání zeď v kuchyni před prskající mastnotou i kapkami vody.

Článek

Najděte jim jejich místo Foto:

Jak doma skladovat potraviny. Víte si rady s česnekem nebo rajčaty?

Asi to máte stejně. Přinesete tašky s nákupem a už automaticky, bezmyšlenkovitě vše rychle vybalujete a ukládáte na místa, která jste jednotlivým potravinám kdysi dávno...

reklama