reklama

Vstupte do nejdražší rezidence v Číně - má 32 pokojů a opulentní sklep na víno

V celém areálu je mnoho upravených venkovních zákoutí, která lákají obyvatele k příjemnému odpočinku Foto: V celém areálu je mnoho upravených venkovních zákoutí, která lákají obyvatele k příjemnému odpočinkuFoto: Sotheby's International Realty

Takhle si bydlí přebohatí Číňané

Čína je země nejen s rychle rostoucí ekonomikou, ale také s čím dál větším počtem bohatých lidí. A ti si své hmotné bohatství dokážou pořádně užít. Podobně jako v Rusku jsou schopni nainvestovat nemalé finance do velkorysého osobního sídla, které svou okázalostí a rozlohou omráčí každého příchozího. Díky prodeji nejdražší rezidenční stavby v Číně se do takového minikrálovství můžeme podívat i my.

Máte-li v kapse přes tři a půl miliardy korun, pak skočte do banky, proměňte je na čínskou měnu a zámek inspirovaný starými čínskými stavbami bude váš. Nachází se na soukromém ostrově v jednom z jezer, které zpříjemňují městskou aglomeraci Su-čou, nalepenou na světoznámou Šanghaj.

Výsledek spojení starého a moderního stylu uvnitř stavby vyhlíží přinejmenším luxusně Foto: Výsledek spojení starého a moderního stylu uvnitř stavby vyhlíží přinejmenším luxusněFoto: Sotheby's International Realty

Rezidence nese hrdé jméno Taohuayuan, což lze přeložit jako Utopie nebo Země mírových květů, a zabírá plochu velkou jako fotbalové hřiště. Do tak rozlehlého prostoru se vešlo několik dvorků a vedle jiných místností také spousta ložnic. Konkrétně jich tu napočítáte 32 a k nim pochopitelně také 32 koupelen. Při nějaké zdejší bujaré oslavě tak nebudete muset stát frontu na záchod.

Zahrada uprostřed stavby je vymodelována do podoby skutečné staré zahrady v nedalekém městě Su-čou, jež se pyšní zápisem mezi památky UNESCO světového dědictví Foto: Zahrada uprostřed stavby je vymodelována do podoby skutečné staré zahrady v nedalekém městě Su-čou, jež se pyšní zápisem mezi památky UNESCO světového dědictvíFoto: Sotheby's International Realty

Nechybí tu ani velkolepý vinný sklípek a u jezera bazén. Mimochodem vodní plochy tu na otevřených prostranstvích hrají prim, a to i v zahradě, která je co nejpřesnější kopií jedné z těch starých, jež se pyšní zápisem v seznamu světového dědictví UNESCO.

Račte tedy na návštěvu, jakou umožnila svým zákazníkům realitní kancelář Sotheby's International Realty.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Most navrhl architekt Haim Dotan Foto:

Nejdelší skleněný most na světě otevřeli v Číně. Na místě, kde vznikl film Avatar

Svírá-li se vám žaludek už při pohledu z okna z druhého poschodí panelového domu, pak nová čínská atrakce, jejímž cílem je přilákat turisty do vnitrozemí, nebude nic pro vás.

Článek

Dvě patra budou navíc pod vodou Foto:

Čína staví futuristický hotel v bývalém lomu. Dvě patra budou pod vodou

Pětihvězdičkový hotel by měl být dokončen v roce 2017.

Článek

Dům z 3D tiskárny Foto:

3D tisknuté budovy začínají růst jako houby po dešti!

Stojíme na prahu nové revoluce ve stavebnictví?

 


reklama