reklama

Výtvarník vytvořil kopii Van Goghova pokoje a nabízí jej k pronájmu

Z jeho nábytku, světlých barev i uměleckých děl si odnesete zážitek na celý život,“ píše se v inzerátu Foto: Z jeho nábytku, světlých barev i uměleckých děl si odnesete zážitek na celý život,“ píše se v inzerátuFoto: Airbnb

Spát jako na obraze?

Jak se díváte na nápad vytvořit pokoj tak, jako by byl kopií pokoje z obrazu od Vincenta van Gogha? V Americe je teď možné si takový pokoj pronajmout. Pokoj byl vytvořen u příležitosti výstavy Van Goghových obrazů v Chicagu, na nichž slavný malíř zachytil svůj pokoj ve francouzském městě Arles.

Aby tuto jedinečnou událost jaksepatří oslavil, nechal Chicagský Institut umění vytvořit věrnou obdobu malířova pokoje a nabízí jej k pronájmu prostřednictvím portálu Airbnb za pouhých 10 dolarů (250 Kč) za noc.

„Tento pokoj ve vás vyvolá pocit, jako byste bydleli v obraze,“ uvádí se v inzerátu. „Je vyvedený v post-impresionistickém stylu v odkazech na jižní Francii a časy dávno minulé. Z jeho nábytku, světlých barev i uměleckých děl si odnesete zážitek na celý život,“ bájí pisatel inzerátu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Sklad designérku ihned zaujal umístěním v rohu domu s okny na dvě světové strany, jimiž dovnitř pronikala spousta denního světla Foto:

Inspirace: Útulný byt ve skladu pneumatik

Designérka interiérů proměnila starý sklad pneumatik v osobitě zařízený loft pro tříčlennou rodinu i její početné návštěvy.


reklama