reklama

Zachumlejte se do peřin. 10 tipů na vánoční povlečení

Děti mají rády veselé motivy a sloučení na první pohled nespojitelných vzorů. Nebojte se jich. Na obrázku se podařilo vytvořit na povlečení krásnou vánoční mozaiku motivů Foto: Děti mají rády veselé motivy a sloučení na první pohled nespojitelných vzorů. Nebojte se jich. Na obrázku se podařilo vytvořit na povlečení krásnou vánoční mozaiku motivůFoto: Deavita.com

Sladké sny ve vánočním povlečení.

Vánoční svátky by měly být prodchnuty poklidem a dobrou pohodou. Jistě, před tím se asi trochu nahoníme kvůli dárkům a úklidu, ale nezapomeňte, že vše má svou míru. Odpočinout si a mít dobrou náladu, chovat se vlídně ke svému okolí, potěší nejen vaše blízké, ale hlavně vás. Nabije vás to novou silou a energií třeba na zvládání dalšího běhu života v novém roce.

K dobré náladě přispěje i to, když se dobře vyspíte. Právě svátky jsou pro kvalitní a dostatečně dlouhý spánek tím nejvhodnějším časem. Po všem tom kolotoči běžných starostí je někdy náročné usnout, nebo naopak neprobouzet se předčasně. Třeba vám v odhodlání pěkně se prospat pomůže i to, když si lůžko vybavíte svátečním povlečením, které dýchá poklidnou vánoční atmosférou. Ta správná atmosféra Foto: Ta správná atmosféraFoto: Familyholiday.net

Několik dekorů s motivy svátků spojených s koncem roku jsme pro vás vybrali k inspiraci. I když na fotografiích není znát materiál, vězte, že pokud chcete opravdu dobré povlečení, je dobré navštívit specializované prodejny nebo oddělení v nábytkářských obchodních domech. Povlečení ze stánku na ulici může být sice levné, ale i méně kvalitní.

 

Druhy povlečení

Který materiál povlečení je nejvhodnější právě pro vás, to je skutečně na vašem zvážení. Neurazí bavlna. Sice se mačká, ale můžete ji prát až při 60 °C a budete mít jistotu, že se dobře proprala. S žehlením si naopak nemusíte dělat hlavu u krepového povlečení, které navíc vlastnosti toho bavlněného více méně přebírá.

Vhodný na zimu je z materiálů zejména flanel. Právě proto, že je hustější a zahřeje. Je sice choulostivější na praní, ale budete-li dbát pokynů na informačních cedulkách, zůstane dlouho v dobré kvalitě. Naopak satén, který pocitově chladí, se k zimnímu období příliš nehodí. Pokud snesete i umělá vlákna, pak neváhejte sáhnout po povlečení z mikrovlákna. Nemačká se, je stálobarevné, v zimě vás zahřeje a naopak v létě ochladí.

Chcete-li tedy prožívat vánoční svátky v poklidu a dobré náladě, nezapomeňte si udělat čas na kvalitní a dostatečný spánek. Třeba v povlečení s vánočními motivy, v kterém můžete krásně prosnít nejednu sváteční (vá)noc.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Článek

Přírodní materiály jsou vždy krásné Foto:

Nejen vánoční dekorace lze vyrábět ze šišek

Pokud máte nasbírané šišky, přinášíme tipy, jak je využít.

Článek

Minibyt v Paříži Foto:

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Nejmenší byt nabízený v Evropě k pronájmu je menší než vězeňská cela.

Článek

Aby kvetl na Vánoce, měl by začít kvést začátkem adventu Foto:

Už vám kvete vánoční kaktus? Pak ho nestěhujte!

Mezi květiny, které máme velice úzce spojeny s vánočními svátky, patří také vánoční kaktus. Pokud začne kvést začátkem adventu, máme jistotu, že na Vánoce bude plný...

reklama