reklama

Zakladatel Minecraftu Marcus Persson koupil dům plný neuvěřitelných věcí

Z výšky sídlo Marcuse Perssona působí, jako by bylo opuštěné kdesi v přírodě. Kdepak, nachází se v Los Angeles, ve čtvrti Beverly Hills!  Foto: Z výšky sídlo Marcuse Perssona působí, jako by bylo opuštěné kdesi v přírodě. Kdepak, nachází se v Los Angeles, ve čtvrti Beverly Hills! Foto: Forbes.com

Tvůrce slavné počítačové hry Minecraft Marcus Notch Persson koupil dům, který oslňuje moderním přepychem a neuvěřitelnou sbírkou hravých věciček. Vyfoukl ho rapperovi Jay Z i zpěvačce Beyoncé.

Mág počítačové herní ikony, v níž se svět skládá z krychliček a vy se v něm snažíte přežít a tvořit, vydal za dům v přepychové čtvrti Beverly Hills přepočtu kolem 2 miliard Kč. Dal makléřům 6 dnů na to, aby pro něj dům opatřili. A ti se mohli přetrhnout, aby to byli oni, kdo mu dům zajistí. Platit chtěl totiž v hotovosti a provize byla kvůli vysoké ceně famózní. Ostatně když prodáte firmu, kterou si švédský designér počítačových her založil, takovému gigantu, jakým je Microsoft, na nějakých milionech nezáleží. Z Marcuse byl díky obchodu ze dne na den miliardář. (Na konci článku najdete z jeho bejváku video).

Takto se dá zmáčknutím jednoho tlačítka propojit obývák s bazénem. Foto: Takto se dá zmáčknutím jednoho tlačítka propojit obývák s bazénem.Foto: Thewilliamsastates.com

Je hned vidět, že Marcus Notch Persson je králem her – v obýváku najdete spoustu rekvizit z bondovek. Na vlastní oči zhlédnete zbraň z filmu o agentovi 007 a spoustu dalších menších hraček včetně propracovaných „angličáků“, robotů a dalších více či méně funkčních modelů. Dech vám vyrazí megasbírka bonbónů, kterou hlídají dvě postavičky M & M.

To vše v domě, jenž doslova zosobňuje luxus. Je libo dokonalý nábytek od designérů a noblesních značek? Není problém! Najdete zde vybranou originalitu v podobě židlí Hermès nebo vybavení obývacího pokoje (spíš síně) navržené od Bentley. I koupelny stojí za to. V každé z nich, a je jich tu 15, se nachází ultramoderní a funkcemi naditá toaleta jménem Toto Neorest. Každá z nich stála v přepočtu kolem 130 tis. Kč. A jestli se u Marcuse náhodou staví nečekaná návštěva, hostitel nebude muset utíkat do večerky pro zubní kartáček. Je jich tu osm a těch nejlepších elektrických 3D!

Který bourák byste brali vy, kdyby vás chtěl Marcus obdarovat?  Foto: Který bourák byste brali vy, kdyby vás chtěl Marcus obdarovat? Foto: Priceypads.com

Připravte se ale na nejvíc okouzlující přednost domu. Tou je skleněná stěna, která otevírá z obýváku výhled na LA a oceán v úhlu 280°, je pochopitelně na el. pohon a celá během několika okamžiků zajede do stěn. Pak už můžete rovnou z obýváku hupsnout do bazénu, jehož hladinu vlní několik úzkých proudů vody z trysek okolo. Nechcete plavat, ale jen tak serochnit v bublinkách? Pak zajděte do rozložité výřivky, kterou Marcus nazval pro její velikost „poolcuzzi“, tedy něco jako bazénová výřivka.

Výhled z posezení u bazénu je famózní. Foto: Výhled z posezení u bazénu je famózní.Foto: Itslavida.com

Pány ale určitě zaujmou další vychytávky. Tou asi nejnoblesnější je možnost, kdy si z garáže vyvezete auto až do úrovně obývacího pokoje. Když už má Marcus na takový dům, tak věřte, že i jeho káry stojí za to. Vedle obýváku mu dělají společnost, když se usadí s drinkem v křesle a jen tak si povídá s přáteli. Se svými hosty pak může zajít do soukromého kina s 18 rozložitými sedačkami. Kdyby se někomu z nich chtělo po pěkném filmu spát, uloží ho do jedné z osmi ložnic.

To ale asi tak moc nehrozí, protože nikdo z pozvané společnosti si určitě nebude chtít nechat ujít výhled na noční LA se sklenicí vybraného vína v ruce z rozsáhlé vinotéky. Nebo si může v Marcusově baru vybrat cokoliv jiného, třeba Dom Perignon. Energii k ponocování mohou hosté načerpat i ze sbírky několika druhů bonbonů uzavřených v obrovských válcích, které hlídají postavičky M & M.

Tady najdete celý bejvák na videu:

Unikátní pochromovanou motorku a obraz Jamese Deana už ale hlídá leda tak elektronický hlídací systém a rozhodně si na oba super kousky můžete sáhnout. Velmi drahý kulečníkový stůl ale modelem není. Stačí se jen pustit do hry.

Článek

Nejde o klasický dům, ale spíš o soukromou vesnici Foto:

Francouzské sídlo Johnnyho Deppa je na prodej. Za 25,76 milionu dolarů

Celkem 12 ložnic, 12 koupelen a část osobních věcí Johnny Deppa. To získá nový majitel domu, který je aktuálně na prodej nedaleko proslulého Saint-Tropez. A jako bonus...

Že by se rodiče spletli, když vám v dětství radili, abyste si šli udělat úkoly a pořád si jenom nehráli? Marcus si hrál a podívejte, co má! Sám ale říká, že když už vydělal tolik peněz, tak ten správný způsob, jak s nimi naložit, je dát jich pár stranou pro sebe a rodinu a zbytek na charitu. Pomáhat chce hlavně dětem a prosazovat lidskou svobodu.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech Foto:

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén

V posledních dnech a týdnech je Řecko v médiích skloňováno především v souvislosti s hospodářskou situací. My se ale na Řecko a jeho poklady podíváme z úplně jiné perspektivy.

Článek

Gauč designéři přivezli z Itálie, svítidla pořídili od švýcarské firmy Foto:

Dům Cullenových z Twilight ságy má neuvěřitelně zdařilý interiér

Prohlídka domu Cullenových ze zfilmované upíří Twilight ságy potvrzuje, jak domu i po letech svědčí nadčasově pojatý interiér. Inspiraci nabízí všem.

reklama