reklama

Zdi i postele jsou zde slané. Prohlédněte si hotel z čisté soli

Vstupte Foto: VstupteFoto: profimedia

Vítejte v hotelu z milionu solných kvádrů.

Netradiční stavební materiál dělá z hotelu Palacio de Sal velkou atrakci, jakkoli široko daleko ani nic jiného není. Bolívijská oblast Salar de Uyuni, na níž zmíněný hotel stojí, je totiž největší solnou pustinou na světě.

Stavba sestávající mimo jiné z přibližně milionu solných kvádrů o hraně 35 cm vznikala dva roky a úsilí se podle všeho vyplatilo. Slaná není jen většina zdiva, ale i nábytek. V kombinaci se dřevem tento nerost přispívá k příjemné atmosféře v interiéru. I proto sem míří turisté z celého světa, ačkoli v okolí je jen deset čtverečních kilometrů solné planiny.

Salar de Uyuni (nebo též Salar de Tunupa) je největší solnou planinou na světě Foto: Anouchka Unel//Wikimedia CommonsSalar de Uyuni (nebo též Salar de Tunupa) je největší solnou planinou na světěFoto: Anouchka Unel//Wikimedia Commons

Součástí resortu s třemi desítkami pokojů jsou sauny, páry a nikterak překvapivě i solné lázně. Pro hosta s dýchacími potížemi možná není lepšího místa než je tento hotel se slanými zdmi, stropy, postelemi a stoly. Jen mu nesmí vadit netečná obsluha, na niž si stěžují uživatelé rezervačních portálů.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Hotel V8 ve Stuttgartu nenechá žádného milovníka aut v klidu  Foto: V8 Hotel

Co vše se dá vyrobit z auta? Projděte si hotel V8 a uvidíte

Když jste na cestě, nemusíte hotel brát jenom jako střechu nad hlavou, ale můžete také navštívit místa, kde si s interiérem nápaditě vyhráli.

Článek

Je libo polibek od žirafy?  Foto: Business Factory

Nejúchvatnější hotely světa: Snídaně se žirafou a pokoj na dně oceánu

Když se řekne luxusní bydlení v hotelu, oceníte spíše pět hvězdiček, nebo neobyklé místo či zážitek?

Článek

Dům obnovovali i štukatéři a kameníci, kteří se řemeslu naučili od svých předků Foto: profimedia

V zámečku prince Charlese můžete bydlet i vy. Jen za 60 euro

Z mnoha nemovitostí, které v Rumunsku patří princi Charlesovi, je zámeček Apafi snad tou nejzajímavější. Přispívá k tomu i pohnutá minulost někdejšího šlechtického sídla.

reklama