reklama

Žebřík nepatří jen na zahradu. Podívejte se, jak elegantně a nápaditě nahradí nábytek doma

Jak lze využít žebřík v interiéru... Foto: Jak lze využít žebřík v interiéru...Foto: Pinterest/iStock

Nechte se inspirovat nápady, jak využít doma žebřík na několik způsobů. Službu udělá nový, ale i starý, který stačí jen trošku zrenovovat a doladit podle potřeby...

Recyklace a dávání starým věcem nové uplatnění je stále populární záležitostí. A je to dobře. Můžou díky tomu vzniknout velmi neotřelé, a přitom levné dekorace nebo rovnou plnohodnotné zařízení do bytu, případně na chalupu. Levným a přitom krásným a originálním kouskem do interiéru může být obyčejný žebřík, případně „štafle“. A stačí opravdu jen málo, aby fungoval k vaší spokojenosti. A pokud se vám takové řešení líbí, určitě nemusíte hledat jen staré žebříky, klidně si můžete (nechat) vyrobit žebříkové zařízení do interiéru i na míru.

Styl? Venkovský i moderní

Žebřík jako takový bývá i v interiérech samozřejmě použit přímo k takovému účelu, pro který byl stvořen. To pokud jsou například skříňky umístěny velmi vysoko nebo je v bytě prostor pro patro na spaní. 

 

Ale i v ostatních domácnostech bez vysokých stropů nebo pater úžasně poslouží – třeba jako nábytek nebo šikovný pomocník v nejrůznějších místnostech. A nemusíte se bát začlenit žebříkový nábytek k ostatnímu vybavení, funguje dobře nejen ve chvíli, kdy chcete v interiéru navodit venkovský styl, ke kterému se hodí stoprocentně. V podstatě v jakémkoliv pojetí interiéru najde takový kus nábytku, který může vzniknout (nejen) z nového či vysloužilého žebříku využití. Bohatou inspiraci najdete na fotografiích. 

Police, knihovny

Takovým základním nábytkem, který může ze žebříku, respektive často spíš štaflí vzniknout, jsou nejrůznější policové díly a knihovničky. Do rozložených štaflí stačí naskládat několik prken a úžasná police je na světě. Žebřík jako takový zase můžete instalovat i vodorovně na stěnu nad pohovkou (názorná ukázka v galerii níže) a naskládat knihy do jednotlivých „políček“.  

 

Na šaty či ručníky

Stačí jen malý kousek prostoru u stěny, a můžete mít originální odkládací prostor na šaty či ručníky po ruce. V koupelně, ložnici i obýváku. Vlastně úplně kdekoliv, kde se vám bude hodit mít „tyče“, přes které můžete něco zavěsit. Pokud jde o samotný žebřík, může zůstat tak, jak je, nebo ho přelakujte podle barevného ladění místnosti.  

 

Závěsný díl u stropu

Ze starého žebříku ale může vzniknout i závěsný díl v prádelně na sušení prádla nebo v kuchyni nad ostrůvkem. Na něj lze pak zavěsit potřeby na vaření, jako jsou pánvičky, struhadla a další věci, nebo ho využít jako odkládací prostor na nejrůznější úložné boxy. 

 

Lustr

Hledáte originální osvětlení do vašeho interiéru? Možná základní surovinu najdete na půdě nebo ve staré kůlně. Třeba bude stačit využít originální kousek, na kterém se už podepsal zub času, snad bude potřebovat nový lak či jinou barvu. Každopádně – i ze starého žebříku může vzniknout naprosto originální lustr. Podívejte se na něj v galerii, kde najdete ještě řadu dalších skvělých nápadů:

 

Ivana Kropáčková

reklama