reklama

Zpátky na stromy. Domy v korunách stromů

Vypadá jako příbytek Avatara, ale The Yellow Treehouse Cafe je restaurací v Aucklandu na Novém Zélandu Foto: Vypadá jako příbytek Avatara, ale The Yellow Treehouse Cafe je restaurací v Aucklandu na Novém ZélanduFoto: profimedia.cz

Také jste jako dítě toužili po domečku vysoko ve větvích, kde by bylo vaše království?

Jsou tací, které ani v dospělosti neopustily jejich sny a když konečně začali vydělávat vlastní peníze, svá přání si splnili. Je to tak trochu návrat k počátkům lidstva. Zatímco naši předci stromy opustili a vydali se hledat své živobytí do stepí, my se dnes v touze po souladu s přírodou na stromy vracíme.

V řadě případů tak vznikly skutečné domy, kde nechybí vymoženosti dnešní civilizace, jako je koupelna s tekoucí vodou, kuchyňka, krbová kamna. Projděte si naši fotogalerii a uvidíte, že nejen vy jste jako děti toužili být volní jako pták. Tato touha spojuje lidi na celém světě.

Pokud nemáte zrovna možnost vlastní dům si postavit, můžete se alespoň v některém ubytovat. Domy ve stromech fungují i jako hotely či restaurace.

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Třebaže vnitřní obytná plocha čítá sotva 14 m čtverečních, tento víkendový příbytek je zařízený pro čtyřčlennou rodinu Foto: Atelierworkshop

Podívejte se, jak se bydlí v domě menším než vězeňská cela

Víkendový příbytek ze starého přepravního kontejneru zamýšlený pro čtyřčlennou rodinu skýtá méně prostoru, než mají vězni v českých celách.

Článek

Noc doma v přírodě Foto: Aaron Maret

Inspirace z Facebooku: kočují nejen Romové

Prohlédněte si čtyři domky, které vám umožní bydlet téměř kdekoliv.

reklama